27 maja 2024, 18:14

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Słodko-kwaśna akcja szkoły z wieruszowską policją

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie przeprowadzili z uczniami SP nr 3 w Wieruszowie spotkanie profilaktyczne pod nazwą „Jabłko Cytryna”. W trakcie zajęć uczniowie wspólnie z policjantami ujawniali wykroczenia drogowe, a także mogli zobaczyć jak wygląda praca policjanta ruchu drogowego.


Spotkania edukacyjne policjantów drogówki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Tym razem policjanci postanowili pokazać uczniom ze SP nr 3 w Wieruszowie jak wygląda praca Policjanta Ruchu Drogowego. 9 maja w Wieruszowie przy ulicy Warszawskiej odbyła się akcja pod nazwą „Jabłko-Cytryna”. Na początku spotkania policjanci omówili zasady ruchu drogowego podczas poruszania się po drogach. Wskazali jak ważne jest przechodzenie przez jezdnie w miejscu dozwolonym, nie korzystając przy tym z telefonów komórkowych. Zwrócili uwagę, aby najmłodsi jadąc rowerem korzystali ze ścieżki dla rowerów. Nie zabrakło informacji o warunkach korzystania z hulajnóg elektrycznych. Patrol drogówki zachęcał także do korzystania z elementów odblaskowych podczas poruszania po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Po wstępie mundurowi przystąpili do kontroli drogowych. Uczniowie chętnie brali udział prowadzonych przez policjantów kontrolach ujawniając przy tym wykroczenia. Dzieci mogły przyjrzeć się jak wygląda badanie stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzić czy w pojazdach jest obowiązkowe wyposażenie. Kierowcom przestrzegających przepisy ruchu drogowego dzieci wręczały jabłka, natomiast ci którzy popełnili wykroczenia otrzymywali cytrynę. Podczas czasu spędzonego podczas kontroli uczniowie dowiedzieli się jakie wykroczenia są najczęściej popełniane przez kierujących i na co zwracają uwagę policjanci podczas codziennej służby. Mogli również zobaczyć w jaki sposób policjanci dokonują pomiaru prędkości poruszających się samochodów.


Dziękujemy dyrekcji ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie za umożliwienie udziału uczniom w tej akcji.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl