17 czerwca 2019, 02:31

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Staszic znów ma "Srebrną Tarczę"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie znalazł się na 10. miejscu w woj. łódzkim w dorocznym rankingu „Perspektywy”. Oznacza to, że placówka obroniła „Srebrną Tarczę”. 

W ubiegłym roku wieruszowski „Staszic” był 13. w rankingu szkół technikalnych a teraz wspiął się na 10. lokatę. W klasyfikacji ogólnopolskiej szkoła znalazła się na 122. miejscu. Na 9. miejscu w woj. łódzkim znalazło się wieluńskie technikum działające w ramach Zespołu Szkół nr 1. Niekwestionowanym liderem jest technikum im. Jana Pawła II z Kleszczowa. 

Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu, zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl