17 września 2019, 10:47

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Wyborczy grill i koncert BiG CYC-a

Wspólne grillowanie, wizyta komitetów wyborczych oraz koncert zespołu „Big Cyc” - tak minął niedzielny wieczór w Wieruszowie. 

Na zaproszenie organizatorów udział w imprezie wzięły trzy komitety mające swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Wiosna Biedronia. - Pomysł zrodził się kilka lat temu z inicjatywy mieszkańców – przypomina Marta Siubijak, zastępca burmistrza Wieruszowa. - Spotkali się pod samolotem, aby się bawić z grillami. Urząd podchwycił ten pomysł i dzisiaj mamy Noc Grilli z kiełbasą wyborczą. Zaprosiliśmy wszystkie komitety, na zaproszenie odpowiedziały trzy, które dzisiaj gościmy i które serwują nam kiełbasę wyborczą.

26 mają dokonamy wyboru czy chcemy być w Europie, czy chcemy być poza Europą, czy chcemy mieć nieustające kłótnie, czy chcemy współpracować i czy chcemy silnej Polski w Unii Europejskiej, czy Polski na marginesie Unii Europejskiej. – komentowała Joanna Skrzydlewska. - Koalicja obywatelska gwarantuje europejskość, dodatkowe miliardy złotych w ramach nowej perspektywy finansowej, no i gwarantuje to, że ma w swoich szeregach doświadczonych polityków. Ja przypomnę, że już byłam w szeregach Parlamentu Europejskiego i znam unijną rzeczywistość.

Poseł Paweł Rychlik prosił wszystkich o liczny udział w głosowaniu. - Aby w najbliższą niedzielę, Dzień Matki, znaleźć 15 minut i iść do urn, zagłosować za Polską, za interesem Polski, oddając głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Ja dzisiaj promuję osobę pani rzecznik rządu, Joanny Kopcińskiej, która jest związana z naszą ziemią łódzką. Jest bardzo dobrym rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego, będzie bardzo dobrym rzecznikiem naszych interesów w Unii Europejskiej.

„Wiosna” to nareszcie zmiana, to nowa siła w Polskiej polityce – przekonuje Wiktor Idzikowski. - My chcemy iść do Parlamentu Europejskiego po to żeby zmieniać Unię Europejską, żeby zmieniać Polskę. My chcemy ciężko pracować dla dobra Polski.

Wieczorem na scenie zagrał zespół „Big Cyc”. Koncert zgromadził na Zamczysku liczną publikę. Wieruszowianie usłyszeli nowe utwory zespołu oraz stare przeboje.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl