10 czerwca 2023, 13:38

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

ŚWIBA: Wigilia Gminy Kępno

Wigilijne spotkanie Gminy Kępno odbyło się w środę w Świbie. Do wspólnego stołu zasiedli mieszkańcy z całej gminy. Było ponad 200 osób.
Spotkanie opłatkowe w Gminie Kępno to już tradycja. W tym roku gospodarzem wieczoru było sołectwo Świba. - Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się, że ta wigilia odbywa się u nas, a przede wszystkim, że jest tak duża frekwencja - mówił Piotr Baraniak, sołtys Świby.

Burmistrz Piotr Psikus podczas przemówienia nawiązał do ostatnich głośnych tematów, jak np. oświata. Jak zaznaczył na podsumowanie pracy całego samorządu przyjdzie czas na początku 2017 roku. - Działajmy razem, możemy się różnić opinią, zdaniem stanowiskiem, ale działajmy wszyscy razem dla dobra wspólnego. My pracujemy już na rzecz naszych dzieci, wnuków i przyszłe pokolenia. Czas naszej pracy zawodowej i społecznej spożytkujmy tak, aby następne pokolenia były z nas zadowolone - mówił burmistrz Psikus.

Poczęstunek przygotowało miejscowe KGW a jego przewodnicząca złożyła wszystkim życzenia z okazji nadchodzących świąt. - Wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i radości. Dziękuję wszystkim osobom, które pracowały przy organizacji tej wigilii, a w szczególności panią z KGW - mówiła Krystyna Kłobutowska. W ramach wigilii dzieci z miejscowej szkoły przygotowały część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl