23 września 2020, 01:38

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

PIECZYSKA: Wigilijne spotkanie KGW

Koło Gospodyń Wiejskich w Pieczyskach w sobotę zorganizowało spotkanie wigilijne. Była to okazja do integracji a także podziękowań dla sponsorów. 

KGW w Pieczyskach działa dopiero kilka miesięcy, a już udało się przeprowadzić kilka imprez. - Udają się nasze spotkania i wieczorki - cieszy się przewodnicząca, Lidia Koralewska. - Zachęcamy aby ludzie nie zamykali się i wychodzili z domów. Chcemy integrować miejscowość i dążyć do współpracy. Nasze koło działa pół roku, jesteśmy na plusie. 

KGW zapowiada, że tradycją mają stać się wakacyjne festyny. - Będzie to otwarte spotkanie dla całych rodzin - zaznaczyła przewodnicząca Koralewska. - Ostatnio odbył się wieczorek andrzejkowy, kolejny w planach to lutowy wieczorek dla wszystkich chętnych mieszkańców okolicy. Dzisiaj mamy z kolei spotkanie opłatkowe. Dziękujemy strażakom, bo dzięki nim możemy spotykać się w sali OSP, i sponsorom, którzy nas wspomagają. Dziękujemy też oczywiście naszym dziewczynom i panom udzielającym się w kole. 

Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne. Na spotkaniu zaprezentowano nowy sprzęt kuchenny, niezbędny do prowadzenia działalności KGW. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl