2 czerwca 2020, 00:25

Teraz

10°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Wspólne kolędowanie

W Trzcinicy po raz VII odbył się Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Trzcinicy. Jego organizatorem był wójt Gminy oraz proboszcz parafii.

Kolędowanie w Gminie Trzcinica to już tradycja. Każdego roku do kościoła przybywają licznie nie tylko mieszkańcy Trzcinicy ale również zaproszeni goście. wszystkich wspólnie powitali ksiądz Wiesław Cieplik oraz wójt Grzegorz Hadzik.

To jest piękna tradycja śpiewanie kolęd, podtrzymywanie tej atmosfery radości w naszych domach z faktu narodzin Chrystusa. Myślę, że takie spotkania będą dalej organizowane dla radości i po to abyśmy wspólnie wzrastali w wierze, miłości i nadziei i cieszyli się z faktu narodzin Chrystusa, który przychodzi do nas -mówił ks. Wiesław Cieplik.

Wspólne kolędowanie rozpoczął tym razem Chór z Zespołu Szkół w Trzcinicy pod kierownictwem Renaty Adamskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu Gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkola, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz VII-VIII i III gimnazjum. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Co niektórzy uczestnicy wystąpili w specjalnie przygotowanych strojach. Wykonaniom towarzyszyła świąteczna atmosfera. Młodzi artyści otrzymali od publiczności sporo braw. Festiwal zakończył występ Chóru VIOLINO z Zespołu Szkół w Laskach pod kierunkiem Danuty Wieczorek.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim dzisiaj występującym, którzy swoim pięknym śpiewaniem uraczyli nas takim świątecznym klimatem. Dziękuję księdzu dziekanowi za udostępnienie kościoła bo akustyka w świątyni jest bardzo dobra. Wspólne śpiewanie i kolędowanie jest już w naszej gminie wspaniałą tradycją - powiedział wójt Hadzik.

Wszyscy uczestnicy kolędowania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz aniołki, które wręczyli: wójt Grzegorz Hadzik, przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk, sekretarz gminy Renata Ciemny oraz ks. proboszcz Wiesław Cieplik.. Na zakończenie festiwalu wspólnie odśpiewano kolędę i wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl