4 czerwca 2020, 02:45

Teraz

10°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Wydarzenia weekendowe

SOBOTA-5.01

O godzinie 16:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Sycowie będzie można zaśpiewać kolędy z sycowskimi zespołami. Usłyszymy znane i lubiane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu zespołów: Chór Remedium, Sycowiacy, Wademekum, Wokalny Dom Kultury.

NIEDZIELA-6.01

"VII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek świątecznych 2019" w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Laskach i Trzcinicy odbędzie się o godzinie 15:00 w Kościele pw.św. Stanisława Biskupa męczennika w Trzcinicy.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy Łęka Opatowska odbędzie się o godzinie 17:00 w Kościele Parafialnym w Siemianicach.

W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Węglewicach odbędą się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu rodziców i nauczycieli oraz Chóru „Biała Góra”. Początek o godzinie 16:00 w sali OSP w Węglewicach.

W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 13.00, po raz szósty ulicami Wieruszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. To barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Królowie ze swoimi orszakami wyruszają z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i dalej wspólnie wejść na Rynek i pod bibliotekę, gdzie będzie ustawiona szopka.

Orszak Trzech Króli wyruszy też przez miasto po mszy św. o godz.11.00 w kościele św. Marcina w Kępnie.

Turniej Warcabowy odbędzie się o godz. 10:00 w GOK Lututów. Dla zwycięzców przewidziano nagrody i okolicznościowe dyplomy.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl