27 maja 2024, 17:44

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Wydarzenia weekendowe

PIĄTEK-12.04


OSTRZESZÓW: Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie upamiętniające bohaterów spod Monte Cassino. O godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie muralu autorstwa Janusza Olechnowicza, upamiętniającego ostrzeszowian biorących udział w bitwie pod Monte Cassino. Następnie około godziny 18.00 w Muzeum Regionalnym odbędzie się spotkanie z cyklu Przekroczyć Granice zatytułowane “Kwiaty Wolności”. Wydarzeniu będzie towarzyszyła parada motocyklistów.


SOBOTA-13.04


KOBYLA GÓRA: W Kobylej Górze odbędzie się akcja Sprzątanie sołectwa Kobyla Góra. Zbiórka przed fontanną o godz.10.00.


SŁUPIA POD KĘPNEM: "Dzień Dobra" -dzień otwartych drzwi odbędzie się w Ośrodku Caritas w Słupi pod Kępnem. Wydarzenie rozpocznie msza święta w kaplicy Caritas o godz.14.00, po niej nastąpi zwiedzanie Ośrodka, występ grupy muzycznej WTZ "Happy Music" i występ Scholi "Taki Duży, taki mały" ze Słupi pod Kępnem.


NIEDZIELA-14.04


RYCHTAL: Na boisku sportowym w Rychtalu odbędzie się Wiosenny Festyn Służb. W programie pokaz sprzętu strażackiego, kurs pierwszej pomocy, rozcinanie samochodu, nauka strzelania oraz Wielki Turniej Piłki Nożnej . Cały dochód z Festynu przeznaczony zostanie na Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, w tym uczniów z Gminy Rychtal.


OSTRZESZÓW: W sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury odbędzie się Koncert XXIV Miejskiej Orkiestry Dętej poświęcony pamięci Roksany Kokot. Początek koncertu o godz.15.00.


ŚWIBA: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Terenowy Oddział w Ostrzeszowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Świbie zapraszają na akcję poboru krwi. Odbywać się ona będzie już w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) od godziny 9.00 do 12.00 w sali OSP Świba. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 rok życia, z dowodem osobistym i po lekkim posiłku.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl