14 kwietnia 2024, 03:32

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

WYSZANÓW: Koncerty gwiazd i Bieg Rzeką Prosną

Już tylko dni dzielą nas od Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną oraz „Lipcowych Koncertów”. 9 i 10 lipca w Wyszanowie koło Wieruszowa obok rywalizacji sportowej odbędą się koncerty zespołów „Mesajah”, „Letni Chamski Podryw”, „Grubsona”, „Playboys” oraz wykonawców Śląskich Szlagierów. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Woj. Łódzkiego, Witold Stępień.Gazeta „Łącznik”, portal tugazeta.pl oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszanowie w najbliższy weekend zapraszają do wspólnej zabawy. Wydarzenia wystartują w sobotę o 17.00 na boisku sportowym przy ul. Szkolnej. Mieszkańcy zupełnie za darmo będą mogli posłuchać muzyki Mirosława Jędrowskiego (17.00) i koncertu „Karpowicz Family” (19.20). Gwiazdą pierwszego dnia świętowania będzie „Mesajah” (22.00), zdobywca platynowej płyty podczas festiwalu w Opolu. Pierwsza część imprezy zakończy się koncertem zespołu „Letni Chamski Podryw” (24.00).


Najważniejszym wydarzeniem niedzieli będzie V. edycja Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną. Chęć udziału w zawodach potwierdziło blisko 170 biegaczy, co może okazać się niezwykłym widowiskiem. Mieszkańców zachęcamy do kibicowania na całej trasie zawodów (Kowalówka – Wyszanów). Najbardziej widowiskowym punktem, jak co roku, będzie most w Wyszanowie. To właśnie w tych okolicach ma odbyć się kolejne niecodzienne wydarzenie. Orkiestra Dęta Dzietrzkowice pod batutą kapelmistrza, Damiana Janasa zagra w korycie rzeki. Bieg rozpocznie się o godz. 12.00.


Również w niedzielę zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy. Na dobry początek o godz. 17.00 wystartuje biesiada piwna, którą poprowadzi Mirosław Jędrowski. O 22.00 na scenie blisko 2-godzinny koncert ma dać „Grubson” z zespołem a o północy publikę zacznie zabawiać grupa disco-polo „Playboys”.


Przez dwa dni „Lipcowych koncertów” oraz Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną nie zabraknie atrakcji towarzyszących. Będzie bogata gastronomia, stoiska promocyjne, wesołe miasteczko oraz kolejny przystanek „Happy Busa” - miejsca, w którym za darmo będą mogli pobawić się najmłodsi.


Wydarzenia dojdą do skutku dzięki dobrej współpracy z przedsiębiorstwami działającymi na naszym terenie. - Już teraz dziękujemy za wsparcie i jeszcze raz zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy - mówią organizatorzy.


Autor: wieruszow@radiosud.pl