26 stycznia 2021, 13:15

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WYSZANÓW: Lipcowe koncerty

Ostatni weekend w Wyszanowie upłynął w imprezowym nastroju. W sobotę oraz niedzielę odbyły się koncerty gwiazd oraz atrakcje towarzyszące.

Pierwszy dzień „Letnich koncertów” rozpoczął się na śląską nutę, bowiem na scenie zagrali wykonawcy szlagierów – Mirosław Szołtysek oraz „Karpowicz Family”. Gwiazdami soboty był zespół „Mesajah”, z którym licznie zgromadzeni mieszkańcy śpiewali najbardziej znane przeboje oraz „Letni Chamski Podryw”.

Niedziela to oczywiście Ogólnopolski Bieg Rzeką Prosną. 115 śmiałków w tym roku przebiegło 3 km korytem rzeki i kolejne 5 km lądem. Wśród mężczyzn tryumfował Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego a wśród kobiet Valentyna Kaliarska z Ukrainy. Biegacze z powiatu wieruszowskiego, którzy uzyskali najlepsze trzy rezultaty to:  Mateusz Garczarek (6), Krzysztof Jakubowski oraz Arkadiusz Smolis (11). Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez liczne grono sponsorów.

Również w niedzielę mieszkańcy mogli uczestniczyć w części kulturalno-rozrywkowej. Na boisku sportowym przy ul. Szkolnej odbyła się biesiada piwna z Mirkiem Jędrowskim. Wydarzeniom towarzyszyły stoiska promocyjne powiatu wieruszowskiego, gdzie Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” serwowało produkt regionalny – placki ziemniaczane. Na imprezie można było również odwiedzić stoisko nowoczesnych gospodyń z Cieszęcina i Kowalówki, punkt firmy „ComNet Multimedia” oraz „Alior Banku” z Wieruszowa. Przez cały czas dzieci za darmo mogły pobawić się w „Happy Busie” – kolorowej mobilnej atrakcji fundacji Happy Kids, która od lat współpracuje z naszym tytułem oraz przyczynia się do uatrakcyjnienia wydarzenia,

Ciekawą atrakcją okazały się krótkie loty helikopterem. Na pokład maszyny wsiadł nawet jeden z najpopularniejszych w Polsce raperów, Grubson, który wieczorem pojawił się na scenie i rozgrzał publikę do czerwoności!

Niedziela zakończyła się koncertem grupy disco-polo „Playboys”.

Autor: wieruszow@radiosud.pl