14 kwietnia 2024, 04:21

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

WYSZANÓW: W weekend wizyta Happy Busa

Kolorowy ikarus łódzkiej fundacji „Happy Kids” ponownie pojawi się w powiecie wieruszowskim, by taranować wakacyjną nudę. Jeden z pierwszych przystanków „Happy Busa” będzie miał miejsce 9 i 10 lipca w Wyszanowie podczas Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną.


Inicjatywa jest całkowicie bezpłatna. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na kolorowych atrakcjach i dodatkowo poznają obcą kulturę oraz język. – Jak co roku mamy nadzieję na wspaniałą zabawę – zachęca Aleksander Kartasiński, prezes fundacji. – Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Planujemy szerzej zająć się prezentacją krajów zagranicznych wolontariuszy, którzy do nas przyjeżdżają. Będą to przedstawiciele bardzo egzotycznych państw, takich jak Iran, Egipt, Indonezja, Hong-Kong, Birma. Chcemy pokazać różne kultury i różne tradycje. Będziemy podkreślać, że niezależnie od tego jaki mamy język i kolor skóry potrafimy bawić się wszyscy razem, bezpiecznie i aktywnie. Przygotowaliśmy atrakcje związane z nowymi technologiami. Na niektórych przystankach pojawią się przedstawiciele organizacji i firm, którzy będą prezentować wydruki 3D, ale również prezentacje wirtualnej rzeczywistości. Będziemy zapraszać na pokazy programowania gier komputerowych, tak aby młodzież mogła zobaczyć jak one powstają. Liczymy na to, że być może któryś z użytkowników stanie się kiedyś programistą, a to będzie takim elementem inspirującym do poszerzenia wiedzy w tym zakresie.


Organizatorzy przystanków „Happy Busa” nie zapominają o propagowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach. Razem z wolontariuszami przyjedzie ratownik medyczny, który będzie nauczał pierwszej pomocy.

12 i 13 lipca Happy Bus gościł będzie w Cieszęcinie a 15, 16 i 17 lipca w Lubczynie.

Autor: wieruszow@radiosud.pl