23 października 2021, 12:08

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Zajączek w Przedszkolu nr 4

Ze względu na nowe obostrzenia i decyzję o zamknięciu przedszkoli - 26 marca do Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie, zajączek wielkanocny przybył nieco szybciej niż zwykle. Aby sprawić dzieciom większą radość, przybył w towarzystwie wielkanocnego kurczaczka, który pomógł mu obdarować przedszkolaków prezentami.
Był to dzień wyjątkowy i pełen niespodzianek.
Na przyjście wyjątkowego gościa, przedszkolaki przygotowały się kilka dni wcześniej. Dzieci wykonały piękne dekoracje wielkanocne, którymi później udekorowały swoje sale, a także nauczyły się piosenek , wierszyków i tańców.
Zajączek i kurczaczek przywitali się z dziećmi z każdej grupy i następnie zaprosili je do wspólnej zabawy. Były tańce, śpiew oraz wspólne zdjęcia.
Odwiedziny Zająca wniosły wiele radości i uśmiechu. Dzieci odważnie się z nim witały i opowiadały o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Najwięcej jednak okrzyków radości słychać było podczas poszukiwań niespodzianek, jakie zajączek ukrył na korytarzu i placu przedszkolnym. Pomimo tak przemyślanych kryjówek Zająca, każde dziecko znalazło swój koszyk ze słodyczami i prezentem. Radości z poszukiwań prezentów nie było końca. Ten dzień minął wszystkim radośnie i wesoło.
Mimo sytuacji która panuje wokół, personel przedszkola zrobił wszystko, aby zapewnić dzieciom kolejny dzień pełen wrażeń i uśmiechu. Taką ideę propagują nauczyciele - chcąc wychować swoich podopiecznych na optymistycznych, mądrych i radosnych ludzi.

Autor: