19 października 2019, 12:40

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

SOBOTA -10.11

Dzień Niepodległości świętować będzie Powiat Ostrzeszowski.W Gminie Kobyla Góra o godzinie 10.00 na trasę wyruszą uczestnicy biegu na orientację „Zorientowani na wolność”, a osiem godzin później w ostrzeszowskim Ratuszu odbędzie się panel dyskusyjny „Polskie drogi do niepodległości”. Pomiędzy 11.00 a 12.00 na ostrzeszowskim Rynku harcerze rozdawać będą biało-czerwone flagi, oczywiście z nadzieją, że szybko zostaną one wywieszone. Zapraszamy też do udziału w koncercie patriotycznym w wykonaniu zespołów wokalnych Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.00.

0 godz. 17.00 w Kinie „Sokolnia” odbędzie się koncert galowy pn. „Śpiewam Tobie Polsko” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


NIEDZIElA -11.11

Gra miejska, panel dyskusyjny, koncert patriotyczny, bieg na orientację i msza święta za Ojczyznę – to główne punkty programu tegorocznych obchodów Święta Narodowego 11 Listopada w Ostrzeszowie. Tym elementem obchodów, który co roku spotyka się z największym zainteresowaniem jest jednak, odbywająca się 11 listopada gra miejska, tym razem pod tytułem „Kto Ty jesteś...?.Łącznie na poszczególnych punktach na terenie miasta spotkać będzie można trzydzieści historycznych postaci.

V Bieg Uliczny Św.Marcina odbędzie się w Kępnie.Początek biegu o godz.11.11 ze Stadionu Miejskiego.

Od 12:00 do 17:00 z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego będzie można obejrzeć wystawę, pt. „Droga do niepodległości”.  Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja książki „Powiat Kępiński za czasów Grenzschutzu" autorstwa Mieczysława Depczyńskiego.

W Łęce Opatowskiej odbędą się obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.O 13.30 nastąpi złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Ofiar II wojny oraz pod tablicą upamiętniającą "Żołnierzy Wyklętych".O 15.30 oficjalna część uroczystości w sali gimnastycznej w Opatowie.

Wieczornicę Patriotyczną oraz koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbędzie się w sali Domu Ludowego w Laskach.Początek o godz.16.00.

Gmina Baranów również uczci 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie znajdzie się o 11:00 - Msza ŚW. w Kościele w Baranowie, następnie przemarsz z orkiestrą „Brass Band Nutka” na rynek. O 12:00 - Odśpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”, odsłonięcie pomnika i złożenie kwiatów, przemówienia Wójt Gminy i zaproszonych gości, nagrodzenie laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego, występy dzieci ze szkoły w Baranowie. O godz.13:30 - Rodzinny Bieg Niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy na baranowski Rynek.

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Węglewic "Biała Góra" zaprasza na uroczystość z okazji 100 lat Wolnej Polski. W programie uroczystości o 11:00 - Kościół Parafialny pw. Świętej Trójcy w Węglewicach msza święta za Ojczyznę na 100-lecie Niepodległości i za tych, którzy torowali drogę ku Niepodległej, o 12:00 – wymarsz procesji spod Kościoła Parafialnego pw. Świętej Trójcy na stary cmentarz, 0 12:15 – Stary cmentarz w Węglewicach:"Renowacja starego cmentarza w Węglewicach" na 100 lat Wolnej Polski, poświęcenie nagrobków po renowacji, złożenie wieńców i zniczy na grobach bohaterów walk niepodległościowych. 13:00 – Sala OSP w Węglewicach: Widowisko „ Sienkiewicz na przystanku „ Niepodległość" , w wykonaniu uczniów SP im. H. Sienkiewicza oraz koncert „Niepodległa", w wykonaniu chóru, recytatorów i solistów i Wystawa „ Renowacja starego cmentarza w Węglewicach".

W Wieruszowie odbędzie się IX edycja Niepodległościowego Maratonu MTB. Na wydarzenie zapraszają Wieruszowski Klub Kolarski, GOSiT, OSP Pieczyska i Gmina Wieruszów. Zawodnicy będą startować  z terenu przy ul. Sportowej w Wieruszowie. Zapisy w biurze zawodów rozpoczną się od godz. 8.30 a start maratonu głównego nastąpi o godz. 11.00. Start wyścigu dzieci zaplanowano 10 minut później.

Akademia poświęcona rocznicy odzyskania niepodleglości odbędzie się o godz.12.00 w Świetlicy Środowiskowej w Rychtalu a o 15.00 Bieg dla Niepodległej.

Obchody Narodowego Swięta Niepodległości rozpocznie w Kępnie msza święta za Ojczyznę o godz.14.00 w Kościele św. Marcina, o 15.00 występ Chóru Powiatowego, około 15.30 na kępińskim Rynku złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz przemówienie Starosty Kępińskiego. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl