17 maja 2022, 13:30

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapraszamy na weekend

SOBOTA-29.01

W ramach WOŚP w Olszowie odbędzie się zbiórka krwi. Zapraszamy wszystkich chętnych do Szkoły Podstawowej przy ul. Kryształowej od godz. 11.00 do 14.00.

NIEDZIELA-30.01

Już po raz 30 grać będzie WOŚP. Finał odbędzie się w Kobylej Górze, gdzie  o 11.00 odbędzie się spacer na zalewem, od 13.00 zbiórka krwi w Publicznym Przedszkolu, od 16.00 na placu obok Urzędu Gminy  rozpoczną się występy, koncerty i inne atrakcje.

W Olszowie w Domu Strażaka od 15.00 występy dzieci ze Szkoły podstawowej, koncerty, pokaz udzielania pierwszej pomocy, licytacja i loteria fantowa.

W Kępnie już o 8.30 wolontariusze wyjdą aby kwestować na rzecz WOŚP. Na antenie Radia Sud odbędzie się licytacja upominku Starosty oraz Burmistrza oraz licytacja jak każdego roku złotego serduszka.

Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na okoliczność jubileuszowego 30 FINAŁU.  Na żywo będzie można między innymi posłuchać FELICJANA ANDRZEJCZAKA, legendarnego polskiego muzyka, który w latach 1982-1983 występował w zespole Budka Suflera. Rozpoczęcie o 13.30.

W Sokolnikach na placu przed GOKSiT odbędą się występy, licytacje i światełko do nieba. Od godz. 13.00 zaplanowano m.in. bazarek WOŚP, licytacje, przejażdżki bryczkami, muzykę na żywo w wykonaniu Marity Mieszały, Adama Morasa, Martyny Wierzby. Będzie kawiarenka z gorącą czekoladą, kawą, herbatą, ciastem a także watą cukrową. Na godz. 15.00 zaplanowano masz nordic walking, o 16.00 taneczną rozgrzewkę z "belgijką", a o godz. 17.00 światełko do nieba.

Wieruszowski Dom Kultury w ramach 30 Finału zaprasza na konkurs wokalny "Zimowe śpiewanie". Rozpoczęcie konkursu o 15:30 dla kategorii - I oraz II, czyli przedszkola i klasy 1-3 a o 18:00 dla kategorii - III oraz IV, czyli klasy IV-VIII szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe i dorośli.

Po raz kolejny Syców stanie się centrum kultury kresowej. Do Sycowa przyjadą zespoły kresowe, duchowni z Ukrainy oraz oficjalne delegacje. Tak jak w poprzednim roku, ze względów epidemiologicznych koncert odbędzie się  wyłącznie w wersji online. Nie może jednak zabraknąć, jak co roku, występów Rodaków ze Wschodu oraz naszych polskich artystów. Koncertowi towarzyszy zbiórka charytatywna na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która będzie się odbywała na portalu zrzutka.pl. Koncert będzie transmitowany na Syców - Oficjalny profil miasta na Facebooku oraz na sycow.pl.

Koncert karnawałowy Grabów City Band pod dyrekcją Grzegorza Golanowskiego odbędzie się w sali Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną. Początek koncertu o godz.16.00.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl