29 listopada 2023, 19:22

Teraz

-4°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapraszamy na weekend

SOBOTA-8 PAŹDZIERNIKA

OSTRZESZÓW: W krytej pływalni „Oceanik” odbędą się X Mistrzostwa Ostrzeszowa w Pływaniu. To największa impreza pływacka w południowej Wielkopolsce. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00, a zakończy około 15.00.

MROCZEŃ: W Zespole Szkół Podstawowych w Mroczeniu już po raz VII odbędzie się Lokalny Festiwal Smaku. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Baranów oraz KGW i Ochotnicza Straż Pożarna w Mroczeniu. Obecna edycja odbędzie się pod hasłem"Kuchnia mojego regionu" a uczniowie przybliżą smaki kuchni wielkopolskiej i śląskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz.15.00 w sali OSP Mroczeń.

OSTRZESZÓW: W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr2 w Ostrzeszowie odbędzie sie finał konkursu "Na największa Wielkopolską Pyrę".W programie możliwość zakupu produktów regionalnych na stoiskach, występy artystyczne, wręczenie nagród i wyróżnień. Początek godz.12.00.

SYCÓW:  Odbędą się uroczystości i wykłady z okazji 30-lecia Partnerstwa Syców – Malsch polsko niemieckiego oraz jubileuszu 30-lecia „Rodziny Kolpinga” w Sycowie. W sobotę planowana jest konferencja z udziałem wyjątkowych osób, ważnych gości poświęcona historii współpracy oraz przyszłym działaniom pn. „JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI” – Międzynarodowe partnerstwo Gmin i Stowarzyszeń drogą działania dla wspólnego dobra. Konferencja rozpoczyna się o godz. 15:30 w hotelu Aroma Stone w Sycowie. Wśród prelegentów będą:Senator Kazimierz Kleina  „Historia partnerstw polsko – niemieckich”, ks. prof. Henryk Skorowski, były rektor Uniwerystetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie -  „Partnerstwa – ich w pływ na rozwój społeczeństwa obywatelskiego z punktu widzenia Kościoła Katolickiego”, dr Marek Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej  „Partnerstwa – ich wpływ na rozwój społeczeństwa obywatelskiego z socjologicznego punktu widzenia”,przedstawiciele Komitetów partnerskich zarówno ze strony polskiej jak i niemieckiej.Odbędzie się także wręczenie medali dla osób najbardziej zasłużonych dla partnerstwa.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl