6 października 2022, 15:33

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: "Zielone wakacje"

„Zielone wakacje z profilaktyką”, bezpłatne półkolonie skierowane dla dzieci klas I - IV szkół podstawowych przygotował dla najmłodszych Urząd Miasta i Gminy w Kępnie.

I turnus trwający od 4-15 lipca objął 60 dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie, a także do szkół w Mikorzynie i Kierznie. Były także dzieci z Ostrówca, Mechnic, Świby i Olszowy. II turnus trwający od 18-29 lipca obejmuje tyle samo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie. Są także dzieci z Krążkowych, Hanulina, Rzetni, Przybyszowa, Borku Mielęckiego i Osin. - Każdego roku Gmina Kępno organizuje „Zielone wakacje z profilaktyką” . Środki w całości pochodzą z budżetu gminy - powiedział Radiu SUD Zdzisław Górecki instruktor „Zielonych wakacji”.

Dzieci w porozumieniu z dyrektorami szkół zostały zaproszone do udziału w tym projekcie. W ramach zajęć korzystają z obiektów KOSiR, w tym z odkrytego basenu, uczestniczą w zajęciach świetlicowych a także w grach i zabawach na świeżym powietrzu. - Zorganizowano im także wycieczkę do „Grodu Rycerskiego” w Byczynie. Spotkają się ze strażakami i policjantami z Kępna, a także zobaczą studia Radia SUD - dodał Górecki. Organizatorzy „zielonych wakacji zagwarantowali uczestnikom obiad a także dowóz dzieci na zajęcia, ubezpieczenie i opiekę medyczną.

W ramach półkolonii realizowany jest program profilaktyczny dotyczący relacji z drugim człowiekiem, zachowań agresywnych i radzenia sobie ze złością. Uczestnicy na zakończenie półkolonii otrzymają dyplom wzorowego kolonisty oraz wyprawkę szkolną. Zielone wakacje potrwają do 29 lipca 2015 r.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl