3 sierpnia 2021, 03:56

Teraz

14°

Sport

A A A

MTB: 10. Niepodległościowy Maraton MTB

10. edycja Niepodległościowego Maratonu MTB rozgrywała się w poniedziałek, 11 listopada w gminie Wieruszów.

Podczas cyklicznego wydarzenia nastąpiło symboliczne otwarcie nowej trasy. Dedykowana niej tablica pojawiła się w parku przy stadionie. Każdy, kto tylko będzie miał ochotę wybrać się rowerem będzie mógł zeskanować kod QR, dzięki czemu uzyskamy trasę w wersji on-line. Podczas symbolicznej ceremonii pojawili się inicjatorzy powstania trasy i osoby, które współpracowały przy jej wdrożeniu.

- Tak, w Wieruszowie można było zrobić trasę górską - cieszył się Robert Zych, prezes miejscowego klubu kolarskiego. - Przewyższeń jest prawie 400 na jednej pętli, także jest się gdzie ścigać, jeździć. Ona będzie dostępna przez cały rok, jest oznakowana. Udało się to wszystko dzięki współpracy, bo to nie tylko klub, ale powiat, gmina. Zawsze uważałem, że współpraca może przynieść tylko dobre efekty.

- Udało się zorganizować trasę, która ma charakter powiatowy bo przebiega przez dwie gminy - podkreślił starosta, Andrzej Szymanek. - Dzięki zaangażowaniu pana Olbromskiego, który jest zawsze naszym człowiekiem od znakowania tras, również udało się tę trasę odpowiednio oznakować.

Lesistość powiatu na poziomie 25% to naprawę rezerwuar do wykorzystania - mówił leśnicy, Jarosław Tomczak. - Dzisiaj jesteśmy na zawodach rowerowych a przypomnę państwu, że obszary leśne użytkowane są także przez zawodników biegających w ramach orienteeringu. W tamtym roku były zawody łucznicze.

Podczas imprezy odbyły się starty szkółek kolarskich NPRK, start głównego maratonu i oczywiście dekoracje najlepszych.

Autor: wieruszow@radiosud.pl