16 stycznia 2021, 05:58

Teraz

-5°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Akademia Piłkarska Ostrzeszów partnerem Lecha Poznań

Akademia Piłkarska Ostrzeszów dołączyła do partnerskich klubów Lecha Poznań. Dzięki temu trenerzy będą mieli możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez szkolenia i wymianę doświadczeń z utytułowanymi kolegami po fachu, a przed najzdolniejszymi spośród młodych piłkarzy otwiera się szansa reprezentowania w przyszłości barw „Kolejorza”. Jak mówi prezes Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów Dariusz Szczepaniak to zwieńczenie, trwających około rok, rozmów na temat zasad współpracy.
-Oczekiwania mamy duże, jak zawsze – przyznaje. - Jest to najlepszy klub w Wielkopolsce. Możliwości współpracy oczywiście są wielkie. Chodzi nam głównie o to, żeby nasi zawodnicy, którzy wyróżniają się ponadprzeciętnymi umiejętnościami mieli okazję kontynuować swoją przygodę z piłką, a pod względem szkoleniowym, aby też nasi trenerzy się rozwijali. Jak trenery się rozwijają to i klub idzie do przodu.
Należy podkreślić, że nie każdy klub, który zgłosi taką chęć może stać się partnerem Lecha Poznań. Projekt skierowany jest do tych, które mogą pochwalić się tradycjami, bogatą infrastrukturą i wystarczająco dużą liczbą dzieci uczestniczących w treningach. Akademia Piłkarska Ostrzeszów spełnia te warunki. Tak przynajmniej uważa dr Robert Śliwowski, koordynator Lecha Poznań ds. klubów partnerskich.
-Jestem pod ogromnym wrażeniem bazy w Ostrzeszowie – zapewniał. - Muszę powiedzieć skromnie, że my na Bułgarskiej nie mamy takich możliwości, jakie ja zobaczyłem tutaj w Ostrzeszowie. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak jest wiele boisk, i naturalnych i sztucznych.
Zakres zainicjowanej współpracy ma być bardzo szeroki i dawać korzyści obu stronom.
-Tu jest wiele możliwości – dodał dr R. Śliwowski. - Oczywiście najważniejszy dla nas jest aspekt szkoleniowy. Przekazujemy nasze doświadczenia trenerom, mamy systematyczne spotkania i staże szkoleniowe, mamy turnieje klubów partnerskich. Elementów w tym projekcie jest bardzo wiele.
Duże nadzieje z zapoczątkowanym partnerstwem wiąże burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.
-Wchodzimy na wyższy poziom – ocenił. - Dzieci z naszego miasta będą miały możliwość trenowania w szkółce, która będzie klubem partnerskim dla Lecha Poznań. Będą miały tę możliwość, że w razie znalezienia się perełki, talentu piłkarskiego od razu będzie on mógł być zauważonym przez wysłanników Lecha, tam trenować. Pozostali zawodnicy natomiast, otoczeni opieką i koordynacją ze strony Lecha Poznań, będą mogli się jeszcze lepiej rozwijać na naszym terenie.
Aktualnie Lech Poznań ma w naszym regionie, a także poza jego granicami około 25 klubów partnerskich, najbliższy w Ostrowie Wielkopolskim. Teraz do tego elitarnego grona dołącza Akademia Piłkarska Ostrzeszów, szkoląca aktualnie około 150 skrzatów, żaków, orlików, młodzików, trampkarzy i juniorów. Czy któryś z nich znajdzie się kiedyś w pierwszym składzie „Kolejorza”? Trzymamy kciuki, aby tak właśnie się stało.

Autor: