5 lipca 2022, 20:53

Teraz

17°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Awans był blisko. Koniec pięknej przygody SPR Kępno

Piękna przygoda młodziczek SPR Kępno dobiegła końca. W turnieju 1/8 finału nieoficjalnych Mistrzostw Polski, które rozegrano w Warszawie, biało-niebieskie zajęły 3 miejsce.

Trzydniowe zawody wygrała C&F UKPR Agrykola Warszawa, a na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna Grunwaldu I Ruda Śląska. Co ciekawe, z tym przeciwnikiem nasze dziewczęta wygrały 30:26 jednak uległy dzień później 20:26 KMKS I Kraśnik. O awansie z drugiego miejsca decydowała tzw. małe tabela rywalizacji tych drużyn i tutaj kępnianki miały gorszy bilans bramkowy. W starciu z gospodyniami, nasze szczypiornistki uległy 12:24. - W przeciągu całego sezonu zagraliśmy dobrze. Zostaliśmy sklasyfikowani w kraju na miejscach 9-12, a to jest przecież świetny wynik - mówi Radiu SUD Maciej Nowicki, trener SPR.

- Trochę jest oczywiście niedosytu, bo awans do ćwierćfinałów był na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej, że zespół który awansował z drugiego miejsca został przez nas ograny. W starciu z Kraśnikiem źle weszliśmy w mecz, zabrakło trochę „chłodnej głowy”. Niestety nie udało się tym razem, ale mam nadzieję, że dziewczęta będą dalej chciały trenować, a mają predyspozycję, aby w przyszłości być bardzo dobrymi zawodniczkami - dodał trener Nowicki.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl