19 października 2019, 11:11

Teraz

13°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: AZS AWF Handball 28 Wrocław - Polonia Kępno 35:15

W meczu 9 kolejki II ligi piłkarki ręczne Polonii Kępno przegrały we Wrocławiu z AZS AWF Handball 15:35. Był to ostatni mecz I rundy.

Nasze zawodniczki fatalnie weszły w to spotkanie. Z drużyną, która wiosną zamierza walczyć o awans do I ligi, kępnianki przegrywały już w 18 minucie 1:11. - Mecz zakończył się praktycznie już w 15 minucie, ale nie winie za to dziewczyn, biorę ten wynik na siebie i zapominamy o tym meczu - mówił po spotkaniu Radiu SUD trener Grzegorz Markiewicz.

20-bramkowa różnica świadczy o tym, że nasze szczypiornistki były tłem dla rywalek, ale także zagrały poniżej swoich możliwości. - Zagraliśmy bardzo słabo. Przeciwnik pod każdym względem na boisku był od nas lepszy. Wynik jest dość mocny, ale nie było nas tego dnia stać na więcej - dodał trener Polonii. Sześć bramek dla Polonii zdobyła Angelika Walczak, a cztery Paulina Skowrońska.

Po dwie bramki dorzuciły Weronika Kukotko i Agata Staniszewska, a jedną Natalia Czarczyńska. Kępnianki kończą rundę pierwszą z dorobkiem 9 pkt, ale jedno spotkanie mają mniej rozegrane. Zaległości z UKS Morski Sianów odrabiać będą tuż przed startem drugiej rundy (1.02). Mistrzem półmetka zostały rezerwy KPR Kobierzyce, które dość nieoczekiwanie przegrały w weekend z Panterami Dopiewo 32:33. 

fotografia-mpfoto.pl.pl

Wyniki 9 kolejki
KS AZS AWF Handball 28 Wrocław – KKS Polonia Kępno 35:15
UKS Pantery Dopiewo - KPR Kobierzyce II 33:32
MKS Victoria Świebodzice - MUKS Lider Świebodzin 26:29
MKS Zagłebie II Lubin S.A - Energa Politechnika Koszalin 42:43
GMTS Sparta Gubin - UKS Morski Sianów 27:45

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl