1 czerwca 2020, 11:55

Teraz

15°

Sport

A A A

BADMINTON: Osiem medali dla Vol-Tricka

13 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie.
W turnieju wystartowały kluby reprezentujące województwa Wielkopolskie i Zachodniopomorskie.

Honoru Kępna bronili zawodnicy klubu KB Vol-Trick w składzie: Julia Fras, Zuzanna, Maciej i Miłosz Zimoch, Dawid Lewandowski, Artur Jeż oraz
debiutant Adam Teper. Julia, Artur, Dawid i Adam występowali w grach pojedynczych. Niestety Adam i Artur odpadli już w pierwszej rundzie, natomiast Julka w drugiej. W grach pojedynczych najlepiej wypadł Dawid, który w półfinale uległ po zaciętej i wyrównanej walce turniejowej „dwójce” z województwa Zachodniopomorskiego i przegrał 2:1. Dawid ostatecznie w grach pojedynczych zajął III miejsce. Zawodnicy z Kępna występowali również w grach mieszanych i deblowych.
Rodzeństwo Zuzanna i Maciej Zimoch oraz Miłosz Zimoch z Hanną Wawrzyniak występowali w grach mieszanych, gdzie zdobyli odpowiednio II i III miejsce. W grze mieszanej występowała również Julka z Aleksandrem Leciejem, ale niestety przegrali po zaciętej walce w I rundzie i odpadli z turnieju. W grach deblowych nie powiodło się również Arturowi, który grając z Tomaszem Tyrką odpadł także w I rundzie. Zuzia w parze z Mają Kurasiak wywalczyła III miejsce w kategorii gry podwójnej młodziczek. W grach podwójnych młodzików występowali również bracia Zimoch, którzy tak jak siostra zajęli III miejsce. I miejsce w tej kategorii w parze z Frankiem Dąbrowskim zajął Dawid. Zawodnicy Vol-Tricka zdobyli na tym turnieju jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych medale.Rywalizację województw wygrała Wielkopolska. W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsca przypadło naszemu klubowi Vol-Trick.

Autor: