4 czerwca 2020, 17:46

Teraz

20°

Sport

A A A

BADMINTON: Turniej Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów

Drugi turniej Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów rozegrano w sobotę 11 maja w hali sportowej w Donaborowie. Gospodarzem turnieju był Klub UKS Tornado Donaborów, który pokazał "Top level" perfekcyjnego przygotowania turnieju oraz hali jako areny rywalizacji sportowej dzieci.

Do udziału w turnieju przystąpiło kilkanaście klubów z województwa wielkopolskiego. Przybyli również gościnnie zawodnicy z województwa łódzkiego i opolskiego.

Na pięknych matach rozegrano ponad 120 spotkań dzieci w kategoriach U-9 i U-11 walcząc o każde miejsce. Klub UKS Tornado przygodę z Badmintonem dopiero zaczyna, a już 14 - osobowa grupa stanęła do rywalizacji w turnieju. Były pierwsze emocje: łzy, rozpacz z pierwszych życiowych porażek, przeplatane radością wygranych akcji i zdobycia cennych punktów. Endorfiny zdrowej sportowej rywalizacji były wszędzie, a emocje dzieci i rodziców sięgały zenitu, niekiedy tych drugich jeszcze wyżej.

Drużyną „UKS Tornado” pokazała sportowy pazur, walcząc z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami z Polski o każdy punkt i każdy skrawek kortu wylewając hektolitry potu. Zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie sportowe, a wszyscy obecni na turnieju przeżyli piękne niezapomniane chwile.

Wyniki: http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=2331908B-BE84-481D-AF26-B299E6D3925E&fbclid=IwAR3zxCuQqENCg4bWIrPiUFBBtPXyip_LD9AvVMQAVST0AwNxv8E5i9uJgSM

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl