5 marca 2024, 12:11

Teraz

Sport

A A A

BADMINTON: Zakończył się Turniej Grand Prix Juniora i Młodzika

Zakończył się Turniej Grand Prix Juniora i Młodzika w Badmintonie. Turniej odbywał się w miniony weekend w hali widowiskowo- sportowej w Kępnie.Wydarzenie odbywające się w Kępnie to jedna z większych imprez, któe są rozgrywane w kalendarzu badmintona w Polsce. Przez trzy dni kępińska hal
gościła zawodników kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a rywalizacja była bardzo zacięta.


Cieszę się, że mogę podsumować kolejne, piękne wydarzenie badmintonowe w Polsce, które odbyło się w naszym mieście. Zawodnicy kilkudziesięciu klubów w Polsce walczyli tutaj o punkty rankingu ogólnopolskiego. Jest to Turniej, który klasyfikowany jest w kategorii Mistrzostwa Polski, Super Grand Prix i Grand Prix czyli jest to super wydarzenie dla każdego z tych zawodników, którzy mogą się tutaj sprawdzić z reprezentantami Polski i osobami, które będą w przyszłości reprezentować kraj i będą w naszej kadrze narodowej. Kępno , jak już wiemy, jako arena badmintonowa, znane jest już w Polsce. Dzięki współpracy z samorządem, z firmami możemy takie wydarzenia tutaj organizować. Cieszę się niezmiernie, że mogłem przez lata tutaj wspólnie organizować te wydarzenia i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy  świadkami międzynarodowych wydarzeń i Kępno będzie znane w całej Europie - powiedział organizator Grand Prix, były trener Kadry Polski Mirek Marek.  


Odbywające się w niedzielę finały rozgrywek zakończyły się wyłonieniem zwycięzców, wręczeniem nagród i medali. A już niedługo na miłośników badmintona w Kępnie czeka kolejne, duże wydarzenie. Ale o tym wkrótce.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl