24 stycznia 2021, 21:46

Teraz

-1°

Sport

A A A

BIEGI: 10 km w Wieruszowie

Ponad 160 osób wzięło udział w I Ulicznym Biegu o Puchar Burmistrza Wieruszowa. Zawody, których trasa przebiegała głównymi ulicami miasta zostały zorganizowane w sobotnie popołudnie.

Pierwszy tego typu bieg został zdominowany przez obywateli Ukrainy. W kategorii open wśród mężczyzn najlepsi byli: Dmytro Didovodiuk (32:07), Taras Salo (33:26), Sergii Krovlaidis (33:40), Mateusz Pawełczak (35:36) oraz Mariusz Ściebura (36:23). Wśród kobiet tryumfowała żona zwycięzcy, Olesia Didovodiuk (37:20) a na kolejnych lokatach uplasowali się: Oksana Ugrynehuk, (37:51), Oksana Okseniuk (40:32), Żaneta Powolna (45:33) oraz Izabela Wróblewska (47:04).

Wśród biegaczy z powiatu wieruszowskiego najlepsze rezultaty osiągnęli: Mateusz Garczarek z Walichnów (36:47), Adam Dąbek z Wieruszowa (39:03) i Karol Kazuś z Wieruszowa (41:47).

Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe medale a dla zwycięzców przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe. Co o rywalizacji mówią jej uczestnicy? – Przygotowywałem się dzisiaj do pobicia „życiówki” ale niestety się nie udało – przyznaje Paweł Fiszer. – Na trasie było za ciepło, w pewnych momentach parzył asfalt. Całą rywalizację oceniam pozytywnie.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki, który był odpowiedzialny za zorganizowane zawodów cieszy się, że wypaliła pogoda i dopisali mieszkańcy. – Najbardziej jesteśmy usatysfakcjonowani z frekwencji. Jak na pierwszy raz było całkiem przyzwoicie – ocenia Maciej Baciński. – Mam nadzieję, że będą kolejne edycje tej imprezy i wówczas będzie jeszcze więcej biegaczy.

Zawodników na mecie witali burmistrz Rafał Przybył, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Śpigiel, radny Mirosław Jakubczak, prezes SIKOS Henryka Sokołowska i Jarosław Urbaniak z UMLKS.

Autor: wieruszow@radiosud.pl