24 marca 2023, 19:48

Teraz

16°

Sport

A A A

BIEGI: Bieganie i pomaganie czyli Mistrzostwa „Aktywnego Ostrzeszowa”

19 marca już po raz piąty odbywać się będą Nieoficjalne Mistrzostwa Aktywnego Ostrzeszowa. Podobnie jak w minionych latach, biegowej rywalizacji towarzyszyć będzie akcja charytatywna, tym razem na rzecz Marcina Lenarta, który w wyniku wypadku stracił nogę. Formą podziękowania dla najhojniejszych darczyńców będzie m.in. mecz tenisowy z Mariuszem Kałamagą. M. Lenart mieszka w Ostrzeszowie. Mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi przy pracy. Po tym jak wózek widłowy przygniótł jego nogę, lekarze podjęli decyzję o jej amputacji.  Szansą na ponowne chodzenie i niezależność jest proteza oraz intensywna rehabilitacja, której koszt to około 178.500 zł. Sam nie jestem w stanie uzbierać takiej kwoty, dlatego proszę o wasze wsparcie. Pan Marcin i jego bliscy nie są w stanie zgromadzić takiej kwoty we własnym zakresie i stąd prośba o wsparcie. Już od kilku miesięcy w Internecie trwa zbiórka, jednak wciąż sporo brakuje. Pomocną dłoń postanowiło zatem wyciągnąć Stowarzyszenie „Aktywny Ostrzeszów”.
- Chcieliśmy mocniej wesprzeć Marcina - mówi jego prezes Jarosław Zawierta. - Mamy dla sponsorów opcję wpłaty określonej kwoty za każdy kilometr przebiegnięty na naszych zawodach. Mamy kilka pułapów. Ten największy jest dosyć spory bo wynosi 9.000 zł., ale na takiego sponsora czeka forma niespodzianki i podziękowania za to, że wsparł taką kwotą Marcina. Będzie degustacja whisky dla jego przedstawicieli, prezent w postaci tortu i chyba największa atrakcja, mecz tenisa z Mariuszem Kałamagą, słynnym kabareciarzem. 
Dlaczego właśnie 9.000 zł.?
- Trasa ma 6 kilometrów. Będzie 10 złotych za każdy przebiegnięty kilometr. Mamy 150 zawodników, czyli po przeliczeniu otrzymujemy 9 tysięcy złotych – wyjaśnia J. Zawierta. 
Jak się dowiedzieliśmy, oferta spotkała się z wielką przychylnością i organizatorom udało się pozyskać już kilku złotych sponsorów. Deklaracje przyjmowane będą jeszcze do 15 marca. Oczywiście mile widziana jest każda kwota, która w konsekwencji pozwoli na osiągnięcie upragnionego celu w postaci zakupu protezy oraz pokrycia kosztów rehabilitacji.
- Marcin jest naprawdę osobą aktywną – podkreśla prezes „Aktywnego Ostrzeszowa”. - Próbuje swoich sił w amp futbolu, więc chcemy go wesprzeć, chcemy mu pomóc. Być może kiedyś, dzięki tej pomocy będzie mógł wystartować w naszych zawodach, czy to w biegu czy w marszy nordic walking. 
Podczas zawodów prowadzona będzie sprzedaż ciasta, z której dochód również zostanie przekazany na ten cel. 
- Gorąco zapraszamy, 19 marca, specyficzna godzina 11.11 do lasu w okolicy ulic Jaworowej i Wierzbowej, Leśnictwo Aniołki – zachęca Zawierta. - Piękne tereny, zapraszamy do kibicowania bo mamy już komplet zawodników. 
M. Lenart zapowiedział obecność na wydarzeniu. 


Link do zbiórki na rzecz Marcina Lenarta tutaj


Autor: redakcja@radiosud.pl