27 września 2020, 19:19

Teraz

11°

Sport

A A A

BIEGI: III Bieg Uliczny w Siemianicach

Gminy Łęka Opatowska zaprasza wszystkich sympatyków biegania do udziału w III Biegu Ulicznym o Puchar Wójta. Celem imprezy jest popularyzacja biegania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia oraz promocja naszej gminy.

Od dłuższego czasu obserwuje się, iż moda na bieganie zagościła w Polsce na stałe. W lasach, parkach, a nawet na osiedlowych ulicach coraz częściej można spotkać miłośników tego sportu. Biegają młodzi, biegają seniorzy. Różni ich wszystko: zawód, wykształcenie, wiek i płeć. Łączy ich radość z każdego przebiegniętego kilometra oraz troska o zdrowie. Korzyści wynikających z systematycznego biegania jest wiele. - To doskonała forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, która służy poprawie zdrowia i kondycji, dlatego zapraszam wszystkich serdecznie na bieg malowniczymi zakątkami naszej gminy - powiedział wójt Adam Kopis.

Bieg odbędzie się w sobotę 20 lipca 2019 r. w Siemianicach w ramach obchodów Dni Gminy Łęka Opatowska. - Każdy, kto ukończył 16 rok życia, będzie miał okazje wystartować w organizowanym przedsięwzięciu. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia 10 kilometrów ulicami naszej gminy. Zbiórka uczestników - boisko sportowe w Siemianicach, start biegu nastąpi o godzinie 15:00 - powiedziała Radiu SUD Karolina Goj z UG Łęka Opatowska.

Pomiar czasu prowadzony będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego za pomocą chipów aktywnych. - Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biegu i zobowiązany jest do jego przestrzegania - poinformowała Karolina Goj.

Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://www.sport-time.com.pl/zapisy-online lub bezpośredni link do wydarzenia:https://www.sport-time.com.pl/competitions/view?id=337 oraz w biurze zawodów w dniu biegu od godz. 11:00.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl