19 kwietnia 2024, 20:34

BIEGI: Policjant z Kępna na 6 miejscu w „Maratonie Komandosa”

Oficer prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski zajął 57 miejsce w XVIII Maratonie Komandosa. Wśród policjantów z całego kraju zajął 6 miejsce.

W tym najtrudniejszym maratonie w Polsce, który odbył się w Lublińcu w sobotę (27.11) brali udział również policjanci. Jednostkę z Kępna reprezentował sierż. Rafał Stramowski. Ten bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych. Trasa 42 km jest wyjątkowo trudna, terenowa, a uczestnicy muszą biec w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych i dodatkowo z 10-kilogramowym plecakiem.

W tym roku stanęło na starcie ponad 336 uczestników. Sierż. Rafał Stramowski reprezentujący kępińska jednostkę ukończył ten morderczy bieg w czasie 4 godzin 58 minut, zdobywając 6 miejsce w swojej kategorii. W klasyfikacji OPEN był 57, a wygrał ją Adam Struk (RCI Gdynia Punkty Obserwacyjne), który potrzebował na pokonanie trasy 3 godzin i 25 minut.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl