14 lipca 2024, 06:51

Teraz

17°

Sport

A A A

BIEGI: Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych - bieg ku pamięci Henryka Kaczorowskiego

Kenijczyk Kiptum Maiyo Kimaiyo Hillary z wynikiem 01:07:51 wygrał Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych, rozgrywany w niedzielne południe na trasie Wieruszów - Łęka Opatowska. Nieco wolniejszy był Mateusz Mrówka z Radlina. Trzecie miejsce wywalczył Elasri Abderrahim z Chorzowa. Wśród mieszkańców regionu na 6. lokacie uplasował się Damian Dyduch z Kępna. W biegu głównym wzięło udział ponad 300 osób.


Zanim wystartował główny bieg, na starcie symbolicznych zawodów stanęli przedszkolacy. Za udział w biegu na dystansie 100 m każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz symboliczną nagrodę. 


W tegorocznej edycji Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych, którego organizatorami byli Gmina Łęka Opatowska, Gmina Wieruszów oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, a sponsorem tytularnym została Firma Meblowa HK PIASKI, dla startujących przewidziano bardzo atrakcyjne pakiety startowe, nagrody finansowe oraz rzeczowe w wielu kategoriach.


Każdy uczestnik, oprócz wielu gadżetów, otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal, poonadto wziął udział w losowaniu dwóch atrakcyjnych nagród – 7 dniowych pobytyów dla 4 osób w apartamentach.


Dla najlepszych zawodników, zarówno w kategoriach OPEN, jak i kategoriach wiekowych, przewidziano nagrody finansowe. Dodatkowo w tym roku przewidziano nagrodę finansową za pobicie rekordu trasy w wysokości 500zł. Również w klasyfikacji drużynowej było o co powalczyć!  


Całkowitą nowością na trasie Półmaratonu były strefy kibica. Najlepsza grupa mogła liczyć na 5 tys. zł nagrody! 


Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych, obok rywalizacji i popularzycji sportu, ponownie połączył gminy i powiaty z woj. łódzkiego oraz wielkopolskiego. Tegoroczna impreza odbyła się ku pamięci Henryka Kaczorowskiego, człowieka bez którego wsparcia, dziś Półmaraton nie miałby aż tak dużego rozmachu. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl