25 kwietnia 2024, 20:51

BIEGI: Prawie 400 biegaczy na ulicach miasta

Sportowcy z Polski i Ukrainy zdominowali IV Bieg Uliczny w Kępnie. Wygrał Kamil Makos z Bolesławca, przed Ukraińcem Sergieiem Kroulaidisem i Krzysztofem Wiśniowskim z Bolesławca. Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Julia Diatlowa. Druga była jej rodaczka Olga Kaziminova, a trzecia zawodniczka z Rychtala Dominika Duczmal.

Rywalizowano na dystansie 10 km. Start do biegu nastąpił w samo południe. Później zawodnicy biegli ulicami centrum miasta. Trasa została w listopadzie ubiegłego roku zmieniona i otrzymała atest. To sprawiło, że swój akces do biegu zgłosiło prawie 400 zawodników. Organizatorem IV Biegu Ulicznego był Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawodnicy rywalizowali o nagrody, a przede wszystkim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Zwycięzca potrzebował 00:32:21 czasu aby pokonać trasę. - To była trudna trasa, bo były dwa długie podbiegi. Dzisiaj także silny wiatr dawał nam mocno w kość. W tym roku nie przyjechali Kenijczycy, także jechał do Kępna z nadzieją na wygranie i to się udało - powiedział Kamil Makos, który reprezentował barwy 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

Z powiatu kępińskiego kolejny raz najszybszy był Damian Dyduch z Grębanina. - Dużo trenuje, bo pięć razy w tygodniu i to procentuje - przyznał w rozmowie z Radiem SUD Dyduch. Mistrzem Kępna (klasyfikacja dla zawodników z Gminy Kępno) ponownie został Krzysztof Szczot (KS Gepard Kępno), wyprzedzając Tomasza Mądrzejewskiego (KS Leniwiec) i Dawida Jerzyka (KS Leniwiec/LO nr 1). Wśród kępnianek wygrała Kinga Gierak (KS Leniwiec). Druga przybiegła Katarzyna Bacińska (LO nr 1), przed Justyną Prochowską (Rembet).

Warto wspomnieć, że w klasyfikacji drużynowej wygrali przedstawiciele 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Na czwartej pozycji sklasyfikowano KS Gepard Kępno. NA uwagę zasługuje fakt, że bez problemów bieg ukończyli 80-letni Tadeusz Gąszczak z Gliwic i 82-letnia Janina Rosińska z Pabianic. Kolejny uliczny bieg w Kępnie - 11 listopada.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl