9 lipca 2020, 13:54

Teraz

20°

Sport

A A A

BIEGI PRZEŁAJOWE: Urodziny Jana Pawła II na sportowo

20 maja już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Katolicko-Sportowe „Szczęście” w Ostrzeszowie zaprasza do udziału w Powiatowych Biegach Przełajowych pod hasłem „Pracujcie dalej”. Podobnie jak w minionych latach, celem wydarzenia jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy tych niecodziennych zawodów zbiorą się około godziny 14.00 przy rzeźbie Papieża Polaka w miejscowości Parzynów w gminie Kobyla Góra. Godzinę później, po zakończeniu zapisów rozpoczną się starty. O szczegółach, Włodzimierz Juszczak, prezes Stowarzyszenia „Szczęście”.
-Przedszkolaki oraz ci najmłodsi pobiegną na dystansie, który wylicza się na podstawie tego, ile lat miałby Jan Paweł II, cztli w tym roku 97m. Dwukrotność tego dystansu przebiegną uczniowie klas I i II szkoły podstawowej, a trzykrotność uczniowie klas III-IV i V-VI. Dla gimnazjalistów przewidzieliśmy dłuższy dystans, około 2000m. Wystartują sprzed bramy Jana Pawła II, znajdującej się u podnóża najwyższego szczytu Wielkopolski.
Od kilku lat impreza ma charakter integracyjny i do udziału w niej zapraszani są pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. Nowością jest natomiast Bieg Open – Mistrzostwa Powiat w biegach grskich kobiet i mężczyzn na dystansie około 5000m.
-Start będzie również przy bramie Jana Pawła II – zapowiada W. Juszczak – Zawodnicy zrobią pętlę koło rzeźby Świętego Jana Pawła II na posesji Grzegorza Jerzyka. Pobiegną przez najwyższy szczyt Wielkopolski, kończąc przy rzeźbie.
Na uczestników czekają m.in. pamiątkowe medale, a na zwycięzców także puchary, statuetki i dyplomy. Prowadzona będzie zarówno klasyfikacja indywidualna, jak również klasyfikacja drużynowa dla szkół podstawowych i gimnazjów.
-Poprzez wysiłek fizyczny, wspólną radość, podzielmy się i uczcijmy 97 urodziny naszego wielkiego rodaka - zachęca W. Juszczak.
Co prawda zapisy przyjmowane będą także w dniu zawodów, ale w imieniu organizatorów doradzamy, by chęć startu zgłosić im już teraz, dzwoniąc na numer telefonu 609 046 862.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl