23 lipca 2019, 15:50

Teraz

23°

Sport

A A A

BIEGI: Przygotowania do majowego biegu ulicznego

1 maja 2019r. o godz. 12.00 w Kępnie wystartuje VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego na dystansie 10 km. Ponadto po raz pierwszy Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego.

Dodatkowo z okazji 100-lecia powstania policji prowadzona będzie klasyfikacja służb mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie. Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa. Trasa przebiegać będzie ulicami miasta dwie równe pętle z przebiegnięciem przez kępiński Rynek.

Start do biegu został zmieniony. Nastąpi z ulicy Dąbrowskiego przy LO nr 1. Dalej trasa będzie podobna do tej z ub. roku. Dla biegaczy i ich bliskich udostępniona zostanie sala sportowa przy ul. Dąbrowskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie linii startu/mety. W sali sportowej funkcjonować będzie biuro zawodów, depozyt, toalety, szatnie oraz w przypadku złej pogody ceremonia zakończenia zawodów. Każdy uczestnik zweryfikowany w biurze zawodów otrzyma pakiet startowy w skład którego wchodzi wysokiej jakości koszulka techniczna, napój oraz inne gadżety.

Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy okazjonalny medal z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Po biegu posiłek. Na zwycięzców przygotowane będą puchary oraz nagrody. Po biegu głównym odbędzie się bieg rodzinny na dystansie ok. 1 km połączony z atrakcjami dla najmłodszych.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl