24 stycznia 2021, 23:00

Teraz

-1°

Sport

A A A

BIEGI: Rekordowa "Czastarska Piątka"

131 biegaczy z całej Polski wzięło udział w „Czastarskiej Piątce”. Sobotnie wydarzenie przyciągnęło na ulice gminy rekordową liczbę miłośników aktywnego trybu życia, co bardzo mocno ucieszyło organizatorów.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Garczarek z Walichnów. 23-letni zawodnik „Gromu Sokolniki” potrzebował na to zaledwie 16 minut i 42 sekund. – Szczerze mówiąc to zajmuję się tym dopiero 4 lata. Zaczęło się, gdy opuściłem rodzinny dom i wyjechałem do miasta. Tam mieszkam, trenuję. Ostatnio biegłem rzeką Prosną i tam nieźle mi poszło. Udany start był również w Kępnie na dystansie 10 km.

Podczas zawodów na drugim miejscu finiszował Wiesław Pyra z Praszki (16:43) a trzeci był Michał Bejm z Działoszyna (16:46). Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Kuzyk z Raciszyna (19:55), chwilę po niej przybiegła Żaneta Powolna z Mirkowa (20:53), zaś trzecie miejsce wybiegała sobie Klaudia Cieśla z Rudnik (21:32).

Pomysłodawca zawodów i jednocześnie przewodniczący Rady Gminy cieszy się, że „Czastarska Piątka” stała się w tym roku bardzo popularna. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni – przyznaje Marek Dudka. – Pracowaliśmy już od wiosny. Mamy wielu przyjaciół biegaczy, których zresztą dzisiaj było widać. Cieszymy się, że odwiedziło nas wiele nieformalnych grup, które biegają i korzystają z aktywności na powietrzu. Nie zabrakło silnej reprezentacji Czastar, bo zapisy na zawody trwały w zasadzie do ostatniej chwili.

Wójt Dariusz Rejman, który cały czas przyglądał się rywalizacji i uczestniczył w ceremonii dekoracji najlepszych cieszy się, że gmina coraz bardziej stawia na sport. – A to przede wszystkim zasługa kolegi Marka Dudki. On bardzo aktywnie się w to włącza i dzisiaj widać było efekty tej pracy. Należy dodać, że to również zasługa nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów, Gminnego Ośrodka Kultury. Są tego efekty i z tego tylko należy się cieszyć.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem a zwycięzcy mogli liczyć na nagrody rzeczowe. Wcześniej odbyły się konkurencje dla dzieci i młodzieży. Sobotniej imprezie towarzyszyły również zawody w wyciskaniu sztangi, które poprowadzili utytułowani bracia Salamonowie – Michał oraz Maciej.

Autor: wieruszow@radiosud.pl