30 maja 2020, 20:59

Teraz

14°

Sport

A A A

BIEGI: Żaneta Powolna najlepsza

W związku z 95. rocznicą powstania policji kobiecej oraz Międzynarodowym Dniem Kobiet, 8 marca 2020 roku w Parku Na Zdrowiu, odbyła się impreza charytatywna „Pobiegnijmy dla kobiet”. Organizatorami imprezy były Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów. Głównym celem biegu było wsparcie kobiet przebywających wraz z dziećmi w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Z każdego wpisowego organizator przekazał 25 zł. W ten sposób uzbierano 8750 zł.

Biuro zawodów, start i metę zorganizowano przy wejściu do Aqaparku Fala. Pogoda dopisała, było rześko lecz nie padało. Na starcie zjawiło się 350 osób. Biegacze mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Trasę wytyczono na terenie parku.

Imprezę otworzyli Włodzimierz Kalinowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz  Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów nadkom. Krzysztof Balcer. Dzięki zaangażowaniu uczestników biegu zebrano 8750 złotych. Symboliczny czek na taką właśnie sumę organizatorzy imprezy przekazali siostrze Magdalenie, która jest dyrektorem Domu Samotnej Matki w Łodzi przy ul. Broniewskiego 1.

Wszyscy biegacze stanęli do kilkuminutowej rozgrzewki poprowadzonej przez kom. Martę Deredas. O godzinie 13.05 uczestnicy biegu wystartowali. Biegli starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni. Biegła nawet kobieta z dzieckiem w wózku. Kilka osób biegło też z czworonogami. Biegaczy dopingowali bliscy i zwykli spacerowicze. Zawodnicy nie biegli na czas. Liczyło się uczestnictwo i przebiegnięcie dystansu  5 kilometrów w szczytnym celu. Biegaczy na mecie witali organizatorzy wręczając im pamiątkowe medale. Jak na Dzień Kobiet przystało, jako pierwsze na mecie zameldowały się trzy panie:

1. Żaneta Powolna
2. Urszula Przygoda
3. Agata Matejczuk

Najszybsze zawodniczki odebrały z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierza Kalinowskiego i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów nadkom. Krzysztofa Balcera statuetki oraz drobne upominki.

Na uczestników imprezy czekały zimne i gorące napoje oraz katering przygotowany przez stowarzyszenie „Bastion”. Ponadto przedstawiciele stowarzyszenia rozstawili namiot, w którym urządzili wystawę różnych jednostek broni palnej.

W imprezę włączyli się również przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, którzy przygotowali stoisko informacyjne i instruktaż samokontroli piersi. W pobliżu startu zaparkował mammobus, w którym wykonywano bezpłatne badania mammograficzne.

Serdecznie dziekujemy za wsparcie i gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu charytatywnego!

Autor: wieruszow@radiosud.pl