28 marca 2024, 11:03

13°

GALEWICE: Podział punktów na derbach

W niedzielę na boiskach A oraz B-Klasowych drużyn rozegrano ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Najciekawsze spotkanie odbywało się na stadionie Gal-Gazu, gdzie Prosna Wieruszów podejmowała sąsiada, Orła Galewice.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Orzeł i długo utrzymywał się na prowadzeniu. Chwilę przed przerwą Prosna zdołała wyrównać spotkanie na 1:1. Druga połowa zakończyła się wynikiem 2:2 i podziałem punktów pomiędzy liderem oraz galewiczanami.

Początek niedzielnego spotkania miał wyjątkową oprawę. To oczywiście zaakcentowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niekwestionowanym liderem rozgrywek jesiennych jest Prosna Wieruszów, która przegrała jedynie jedno spotkanie oraz zaliczyła remis. Podopieczni trenera Mariusza Marka wywalczyli 40 punktów, posiadają 11 oczek przewagi nad Wartą Osjaków. Orzeł Galewice jesień kończy na dobrej - 6 lokacie. Prosna Wyszanów, która w niedzielę wygrała z Białą 5:2 jest na 12 miejscu, Jaga Lututów na 8 a Start Łubnice na 14.

Autor: wieruszow@radiosud.pl