7 lutego 2023, 08:38

Teraz

-8°

Sport

A A A

SIATKÓWKA: "Giganci Siatkówki" przekazali czeki i zaprosili na kolejny turniej

Podsumowano X Międzynarodowy Turniej Siatkówki, który odbył się w drugi weekend października w Hali Widowiskowo-Sportowej. Organizatorzy zawodów poinformowali, że udało się zebrać sporą kwotę, która zasili szczytny cel.

Dziękując wszystkim za wsparcie i udział w turnieju twórca Gigantów Siatkówki Przemysław Wojciech Rozdolski przekazał symboliczne czeki „Fundacji o mały włos" i Stowarzyszeniu dla osób z niepełnosprawnością „Ołówek”. - Zebraliśmy w sumie 44.590 zł i po opodatkowaniu już przelaliśmy na konta tych stowarzyszeń, równe kwoty po 20 tys zł - mówił prezes.

Wsparcie otrzymał także Kuba, któremu prezes Rozdolski przekazał blisko 5 tys zł. - Jesteśmy po to, żeby pomagać, taką mamy formułę - dodał pomysłodawca wydarzenia, który potwierdził, że kolejny turniej odbędzie się w dniach 18-20 września 2020 r w Kępnie. - Będzie to termin zaraz po olimpiadzie, mam nadzieję, że szczęśliwej dla kadry polski i będziemy mieć w Kępnie olimpijczyków - zdradził prezes Rozdolski. Już wiadomo, że partnerem medialnym tego wydarzenia będzie Radio SUD.

Giganci Siatkówki będą wspierać szkolenie tej dyscypliny, które odbywać się będzie w Szkole Podstawowej w Krążkowach. - Listem intencyjnym obejmujemy patronatem tę szkołę. Będziemy organizować tam szkolenia i udzielać będziemy każdej pomocy, jaka będzie możliwa, w szkoleniu dzieci i młodzieży. Niech to będzie przykładem dla innych szkół, że warto uprawiać siatkówkę, bo to jest piękny sport - przyznał pomysłodawca Gigantów Siatkówki.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl