16 stycznia 2021, 07:27

Teraz

-5°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: GKS Grębanin (rocznik 2008) wygrywa turniej API CUP w Zakopanem

Młodzi piłkarze GKS Grębanin z rocznika 2008 wygrali prestiżowy turniej Turniej API CUP w Zakopanem. Zawody poprzedzone były eliminacjami w Krakowie, gdzie wystąpiło 40 zespołów. Nasi piłkarze zajęli w nich 3 miejsce.

W Grębaninie w ostatnim czasie powstały dwie drużyny młodzieżowe, ale jak zapowiada prezes miejscowego GKS, to dopiero początek szkolenia młodych adeptów futbolu. - Na razie mamy dwie drużyny młodzieżowe w roczniku 2008 i 2010. Zajmują oni już teraz bardzo dobre miejsca w turniejach, dlatego jestem przekonany, że prowadzi to wszystko w dobrym kierunku - powiedział Radiu SUD Robert Szubert. Za kilka tygodni rozpoczną treningi kolejne grupy. - Od września chcemy powołać kolejne dwa roczniki w naszym klubie - zapowiedział prezes GKS.

W Zakopanem GKS Grębanin nie miał sobie równych. Wygrał wszystkie mecze eliminacji grupowych, a w ścisłym finale ograli KS Zakopane 2:1.

Drużyna rocznika 2010 w tym tygodniu uczestniczyła w letniej edycji „Turnieju na tak” w Głuchołazach. Zawodnicy trenera Janusza Luberdy zajęli 3 miejsce. Rozgrywki wygrał Orlik Prudnik.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl