20 kwietnia 2024, 04:46

PIŁKA NOŻNA: GKS Grębanin zdobył okręgowy Puchar Polski!

GKS Grębanin zdobył okręgowy Puchar Polski. W finałowym meczu rozegranym w Koźminie Wlkp. pokonał Białego Orła 4:1.

Mecz zdominowali piłkarze trenera Janusza Luberdy. Już do przerwy prowadzili 3:0, po zmianie stron dorzucili jeszcze jedno trafienie. Warto wspomnieć, że wygrana byłaby okazalsza, ale Damian Kaczmarek nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Na szczęście wcześniej zdołał on pokonać bramkarza miejscowych. - Wygraliśmy, cieszymy się, bo to chyba jedno z największych osiągnięć Grębanina - powiedział Radiu SUD Kaczmarek.

Bohaterem spotkania został Piotr Cierlak, który ustrzelił hattricka. - Postawiliśmy od początku swoje warunki gry. Wiedzieliśmy po ostatniej wygranej z nimi w lidze, że to będzie zupełnie inny mecz. Jednak wyszliśmy wysoko pressingiem, graliśmy piłką, ale agresywnie. Do przerwy ułożyliśmy mecz i w drugiej połowie już bardzo spokojnie to wyglądało. Osobiście także mam satysfakcje, bo nie każdego dnia strzela się trzy gole w meczu, a zwłaszcza w finale PP. Wszystkie gole, to zasługa chłopaków. Dwa razy dołożyłem nogę do piłki i raz po akcji zespołowej kiwnąłem bramkarza i zdobyłem gola - mówił Piotr Cierlak.

Oprócz pucharu piłkarze z Grębanina otrzymali w nagrodę voucher na sprzęt sportowy, w wysokości 4 tys zł. W nowej formule okręgowego PP nie grały zespoły z IV i III ligi, które do rozgrywek przystąpią na etapie centralnym.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl