20 kwietnia 2024, 02:44

PIŁKA RĘCZNA: Handball Poznań - Polonia 16:48 (5:26)

Fantastyczny mecz rozegrały w Poznaniu piłkarki ręczne Polonii Kępno. W ramach 2 kolejki rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych nasze dziewczęta rozgromiły Handball 48:16 (26:5).

Co ciekawe, to miejscowe już w 1 minucie rzuciły bramkę, ale było to jedyne prowadzenie poznanianek w tym meczu. Na kępnianki podziałało to niezwykle mobilizująco, bowiem niespełna kilka sekund później odrobiły straty, wychodząc na prowadzenie. W 12 minucie kępnianki wygrywały już 10:2. Gospodynie mogły przekonać się na własnej skórze jak silną, wyrównaną kadrę ma Polonia. Prawie każda zawodniczka, którą trener Grzegorz Markiewicz zabrał do Poznania punktowała w tym spotkaniu. Postrachem dla bramkarek staje się skrzydłowa Vanessa Gajewska, która zdobyła tego dnia aż 16 bramek! Na przerwę nasze zawodniczki schodziły z wypracowaną już sporą zaliczką - 21 bramek.

W drugiej części meczu demolka trwała w najlepsze. Zwycięstwo różnicą 32 bramek pokazuje jak wielka różnica umiejętności dzieli obydwie drużyny. Bramki dla Polonii zdobyły: Vanessa Gajewska (16), Paulina Kucharska (8), Weronika Kukotko (6), Andżelika Zimoch (6), Karolina Trepner (4), Klaudia Gandecka (2), Monika Juszczak (2), Zuzanna Bednarek (2), Martyna Michalak (1), Wiktoria Lorenc (1),

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl