13°

Sport

A A A

BIEGI: III Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Łęka Opatowska

Ukrainiec Yuriy Blahodir z Ostrowa Wlkp. wygrał III Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Łęka Opatowska. Drugi był Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka, a trzeci reprezentant Piasek - Sławomir Urbański. Wśród kobiet wygrała rywalizację Daria Zborowska z Kobylej Góry.

Rywalizacja zgromadziła na starcie 86 uczestników. Zwycięzca biegu Yuriy Blahodir pokonał dystans 10 km w 00:34:46. - Rok temu byłem w tym biegu drugi, dzisiaj udało się wygrać i jestem bardzo zadowolony. Trasa nie była tak trudna, jak upał powodował, że biegło się bardzo ciężko - mówił Radiu SUD zwycięzca biegu.

Drugi linię mety minął 13 sekund za zwycięzcą Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka, a trzeci Sławomir Urbański z Piasek (00:38:12). - Jestem zadowolony z wyniku, chociaż syn byłby przede mną i pewnie stanął na podium, ale zasłabł i niestety nie udało się - mówił Urbański.

Wśród kobiet Daria Zborowska z Kobylej Góry (00:48:21) wyprzedziła Urszulę Kurek (00:50:29) z Hanulina. Trzecie była Natalia Błaszczyk z Marianki Siemieńskiej (00:50:41). (dete)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl