13 listopada 2019, 10:24

Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Jan Kasendra mistrzem Polski!

Jan Kasendra wywalczył tytuł Mistrza Polski Amatorów w tenisie stołowym. Emerytowany nauczyciel i pasjonat sportu z Kępna nie dał szans rywalom podczas zawodów odbywających się 18 maja w Toruniu. O sukcesach pana Jana informujemy dość często. Jego ostatnie osiągnięcie swoją rangą i znaczeniem przerasta jednak zdecydowanie wszystkie dotychczasowe.
-To, co zrobiłem w sobotę i w niedzielę 18 i 19 maja w Toruniu przeszło moje najśmielsze oczekiwania - przyznaje świeżo upieczony mistrz Polski – Wydaje mi się, że byłem w naprawdę znakomitej formie, grałem prawie jak z nut, wyraźnie wygrywałem swoje pojedynki, nie miałem tremy. A wiadomo, że były to mecze o wysoką stawkę, przyjechali ludzie z całej Polski, w sumie 249 zawodników. Wielu z nich miało przeszłość klubową, niektórzy nawet grają w klubach.
O fantastycznej dyspozycji kępnianina niech świadczy fakt, że zarówno w finale, jak i półfinale stracił zaledwie po jednym secie. Tym samy w wielkim stylu wywalczył tytuł mistrzowski w kategorii 56-65 lat.
-W naszej kategorii było 29 zawodników – podkreśla – Myślę, że stawka dość mocna. Nie przyjechali zawodnicy, którzy zaczynają gdzieś w świetlicy czy grają w TKKFach. To naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy, którzy mają za sobą długie granie.
Co więcej, Jan Kasendra dzień po wygraniu mistrzostw amatorów poszedł za ciosem i wystartował w turnieju open z udziałem profesjonalistów. W jego pierwszej fazie szedł jak burza, pokonując teoretycznie silniejszych rywali. Ostatecznie skończyło się na miejscu szóstym.
-Ale szóste miejsce na 42 zawodników w kategorii open, a więc zawodowców to myślę również duży sukces – uważa J. Kasendra – Uważam ten wyjazd do Torunia za bardzo szczęśliwy. Tym bardziej, że świadkiem tych sukcesów był mój syn. Był moment, kiedy przyznał, że jest ze mnie dumny. To dla mnie dodatkowa satysfakcja.
Mimo takiego sukcesu, pan Jan nie osiada na laurach i już dziś zapowiada kolejne starty.

Autor: