25 kwietnia 2024, 11:52

TENIS STOŁOWY: Jan Kasendra znowu wygrywa we Wrocławiu

W hali Centrum Sportu i Rekreacji Sportwerk we Wrocławiu odbył się  4 turniej 4 Edycji Grand Prix Top 10 w Tenisie Stołowym. Nawet pandemia nie przeszkodziła Janowi Kasendrze z Kępna w utrzymaniu wysokiej formy sportowej. Zwyciężył on mianowicie w silnie obsadzonym turnieju  z udziałem 40  zawodników bez podziału na wiek i płeć.  Należy dodać, że uczynił to w imponującym stylu. Najpierw w eliminacjach grupowych wygrał wszystkie mecze tracąc tylko jednego seta z wymagającym rywalem Piotrem Jankowiakiem. Ten przegrany po walce set 12 do 14 tak podziałał  na naszego pingpongistę mobilizująco, że  w ostatnim  decydującym pokonał Jankowiaka wyraźnie 11:2. Ćwierćfinałowy mecz z doświadczonym Leonem Dawidem zakończył wynikiem 3:0. W półfinale stoczył emocjonujący pojedynek ze  zwycięzcą poprzedniego Grand Prix Top 10, czołowym tenisistą KS AJDE Oleśnica 34-letnim Bartoszem Pytko . Pierwszego seta wygrał zdecydowanie Kasendra 11:5, w 2 uległ 6:11 a w 3 prowadził nawet 10:0, ale skończyło się na 11:4. W czwartym odskoczył na 8:4, 9:5 i w tym momencie nastąpił pościg rywala, który odrobił kilka punktów, ale ostatecznie  to 60- letni Jan Kasendra rozstrzygnął tego seta na swoją korzyść 11:9 oraz cały mecz 3:1. Również w finale Kępnianin wykazał znakomitą dyspozycję triumfując nad  3 zawodnikiem  poprzedniej edycji Tomaszem Wolskim 3:1 (11:4, 11:6, 7:11, 11:4)! Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie o czym może świadczyć fakt, że o miejscach w grupach B i H decydowały sety i małe punkty a jeden z czołowych zawodników klubu HASTA LA VISTA Wrocław Tomasz Szulc zajął dopiero 10 miejsce, natomiast 4 zawodnik I Grand Prix Piotr Jankowiak uplasował się na odległej 14 pozycji.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl