19 października 2019, 12:26

Teraz

18°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Kępińscy policjanci z Pucharem Burmistrza Ostrzeszowa

Siedem drużyn stanęło w sobotę (15 czerwca) do rywalizacji w Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Odbywająca się już po raz szósty impreza zakończyła się triumfem sąsiadów zza miedzy, czyli funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Tego dnia wyzwaniem dla zawodników była nie tylko postaw rywali, ale także pogoda. Mimo, że mecze rozgrywano przed południem, temperatura już wtedy zbliżała się do trzydziestej kreski powyżej zera. Na szczęście spotkania rozgrywano w czasie 2x10 minut, co pozwalało złapać oddech przed kolejnym starciem. I choć jednym z głównych celów wydarzenia była dobra zabawa, nikt nogi nie odstawiał i walka trwała do ostatniego gwizdka. Jak mówi komendant powiatowy Policji w Ostrzeszowie Andrzej Haraś, chodzi przede wszystkim o integracje służb mundurowych w naszym regionie.
-Od wielu lat integrujemy się w ten sposób, że organizujemy turnieje – dodał – Są to turnieje piłki nożnej i piłki siatkowej. Dzięki temu możemy nawiązać redakcje koleżeńskie, przyjaźnie, wymienić swoje spostrzeżenia.
Wysoki poziom rozgrywek to dowód na to, że w wielkopolskich komendach dba się o kondycję fizyczną funkcjonariuszy.
-Te turnieje sprzyjają temu, żeby funkcjonariusze zachowywali dobrą kondycję fizyczną – potwierdza A. Haraś – Chcą ją zachowywać. Tym bardziej, że od wielu lat następuje fluktuacja kadr. Kadra jest odmłodzona. To są młodzi ludzie, którzy chcą uprawiać sport, więc kierownicy jednostek powinni robić wszystko, żeby im to ułatwić.
Aby tę formę utrzymać, ostrzeszowscy policjanci regularnie trenują, mając pełne poparcie swojego szefa. Z kolei imprezy sportowe organizowane przez KPP mogą liczyć na wsparcie samorządu gminnego.
-Myślę, że każda władza myśląca o swoich mieszkańcach powinna takie inicjatywy wspierać - uważa wiceburmistrz Barbara Gmerek – Rozwój rekreacji, sportu, wyjście z domu, sprzed telewizora czy komputera to jest aktywizacja ludzi, nawiązywanie relacji społecznych, takich zwykłych międzyludzkich. Jesteśmy za tym, żeby tak się działo, jak najwięcej, jak najszerzej.
W sobotnim turnieju równych sobie nie mieli policjanci z Kępna i to oni wyjeżdżali z Ostrzeszowa z Pucharem Burmistrza. Drugie miejsce zajęła Komenda Miejska Policji w Kaliszu, a ostatnie miejsce na podium wywalczyli gospodarze. Najlepszym strzelcem okazał się Damian Jastrzębski, reprezentujący KPP Ostrzeszów, a za najlepszego bramkarza uznano Andrzeja Sujowskiego z KPP Kępno.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl