19 kwietnia 2024, 09:09

PIŁKA RĘCZNA: Kępnianki wygrywają turnieje w Legnicy i Gnieźnie

Piłkarki ręczne Polonii Kępno wygrały Turniej „Gniezno Santander” Cup 2019. To drugi triumf zawodniczek trenera Macieja Nowickiego w ciągu tygodnia. Wcześniej były najlepsze podczas turnieju „Lion Cup” Legnica.

Podczas turnieju w Gnieźnie dziewczęta z rocznika 2007 Polonii okazały się najlepsze w stawce 18 drużyn z całej Polski. Drugie miejsce zajęły Pantery Dopiewo, a trzecie Tuzinek 07’ Gniezno. - Na tak dużym turnieju jeszcze nie graliśmy - mówi Radiu SUD trener Maciej Nowicki. - Faza eliminacji grupowych była łatwa do przejścia, ale już później trzeba było pokazać wysoki poziom. Wygrywaliśmy jedną bramkę z czołowymi zespołami. Dziewczyny nasze pokazały się z dobrej strony - dodał trener Nowicki.

MVP turnieju została wybrana Vanessa Mączka, a w „najlepszej siódemce” sklasyfikowano także dwie inne kępnianki - Maję Piątek i Marię Mikołajczyk.

Tydzień wcześniej w Legnicy kępnianki także były najlepsze, wyprzedzając w klasyfikacji końcowej na podium MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice oraz MKS 3KF Włókniarz Mirsk. - To był taki turniej na otwarcie sezonu, bo mieliśmy zaledwie kilka jednostek treningowych przed nim. Mam w zespole 21 dziewczyn i chciałem, żeby każda przynajmniej na jeden z tych turniejów pojechała i praktycznie to się udało - przyznał trener Nowicki.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl