17 września 2019, 10:37

Teraz

15°

Sport

A A A

WIERUSZÓW: Klub kolarski ma swój samochód!

Wieruszowski Klub Kolarski doczekał się busa, którym zawodnicy będą docierać na zawody w kraju oraz za granicą. Jego publiczna prezentacja miała miejsce we wtorek przed siedzibą firmy "Pfleiderer".

Wybór partnera do prezentacji pojazdu nie był przypadkowy, ponieważ to firma z ul. Bolesławieckiej przeznaczyła największy wkład w zakup samochodu. Bardzo pomocne okazały się również lokalne podmioty "Malik Development", "Livello", "Wędlinka", "Wiśniewski", "Art-Met", Skład Opału Grzesiak, siłownia "NataliLine", Rejonowy Bank Spółdzielczy z Lututowa, "Serwis Opon Ciarkowski" czy "New Elegance".

- Życzę żeby ten samochód służył wam jak najdłużej, żebyście osiągali same sukcesy - mówił na miejscu dyrektor fabryki, Andrzej Wojcieszak. - Zresztą nie martwię się o to, bo wy ich naprawdę dużo macie. W zasadzie chciałbym żebyście kontynuowali to co dotychczas osiągnęliście, a sukcesy wraz z pracą, z występami na zawodach, będą przychodziły same.

- Bardzo się cieszę, oczywiście dziękujemy za możliwość zakupu tego samochodu - odpowiadał prezes WKK, Robert Zych. - Mogliśmy go dostosować dla naszych zawodników. Na ten samochód złożyło się wielu naszych sponsorów, m.in. "Pfleiderer" jakby w największym stopniu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

W spotkaniu na terenie firmy obok kolarzy wziął udział burmistrz Rafał Przybył, Małgorzata Paczkowska z Zarządu spółki i przedstawiciele innych zakładów.

Od kilku miesięcy klub kolarzy nosi nazwę WKK Pfleiderer Wieruszów.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl