4 czerwca 2020, 15:48

Teraz

20°

Sport

A A A

KOLARSTWO: Cztery zawody w jeden weekend

Minął weekend pełen imprez kolarskich. Na aż na czterech z nich pojawili się zawodnicy UKS Sport Bralin.

W Dzierżoniowie zawodnicy UKS-u specjalizujący się w kolarstwie górskim, walczyli w Mistrzostwach Polski w BMX-ach. Tytuł Wicemistrzyni Polski w tej odmianie kolarstwa w kategorii Elite Kobiet zdobyła Maja Drelak, która nie kryła zaskoczenia wynikiem, z uwagi na to, że był to jej dopiero drugi wyścig na BMX
- Nie było wiele zawodniczek, ale każda z nich była naprawdę mocna, dlatego nie liczyłam na jakiś dobry wynik z mojej strony, ale jednak się udało - powiedziała nam Maja Drelak.
Czwartym juniorem w Polsce został Kacper Łukianowski, a piątym juniorem Mateusz Józefiak. W najmłodszej kategorii dzieci, również wysoko, bo na piątym miejscu uplasował się Mikołaj Klaczyński. Na kolejnej edycji Pucharu Polski XCO MTB, czyli olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego, także nie mogło zabraknąć bralińskich kolarzy. W kategorii "Żak", Rafał Noculak musiał przedzierać się przez gąszcz młodziczek, startujących przed żakami. Na trudnych przeszkodach czy wąskich, korzenistych ścieżkach, dochodziło do wielu nerwowych i losowych sytuacji. Rafał z tymi przeciwnościami poradził sobie nieźle. Na mecie zameldował się na ósmej przegrywając na finiszu o "błysk szprychy" z równie utalentowanym Mikołajem Legieciem z Nowej Rudy. W wyścigu młodzików, Beniamin Dąbrowski pierwsze okrążenie z trzech przejechał wyraźnie na czele wyścigu wspólnie z Szymonem Lachowiczem, zwycięzcą poprzednich edycji PP. Na drugiej rundzie zawodnikowi UKS-u uszło powietrze z przedniego koła, przez co zaliczył groźny upadek na zjeździe. Z trudem dojechał do boxu. Po usunięciu awarii, na ostatnim okrążeniu, zdołał nieznacznie odrobić starty, przebijając się z jedenastej na siódmą pozycję, na której ostatecznie dojechał do mety. W wyścigu juniorek, jak zawsze można było liczyć na Milenę Drelak. Obsadę wyścigu uatrakcyjniła obecność mistrzyni Czech, Magdaleny Miszoniowej. Mielena pierwszą część wyścigu jechała na trzeciej pozycji. Niestety na trudnych sekcjach technicznych- będących zazwyczaj atutem juniorki, tym razem przytrafiły się błędy, które skrzętnie wykorzystała Gabriela Hudyka z UKS GK Four Bike. Po raz pierwszy w sezonie Milena musiała uznać wyższość swojej koleżanki, zajmując i tak wysoką czwartą lokatę. W wyścigu juniorów wystartował Michał Głowik. Nie była to ulubiona trasa Michała, jednak nie poddał się bez walki i postanowił zmierzyć się z jej trudnościami. W wyścigu tym startowali również zawodnicy z Czech i Niemiec. Michał tym razem mądrze i bez szaleństw, wyścig pokonał w stałym równym tempie po pierwszym okrążeniu zajmując 27 miejsce i na tym miejscu kończąc rywalizację, w stawce 41 juniorów.
Zawodników UKS-u nie mogło także zabraknąć na trasach Bikemaratonu. W tym razem z pierwszą górską edycją BM, na trasie dystansu Classic, długości 32 km, zmierzyli się Julita Mendel i Piotr Szczepaniak. Najlepszą w kategorii K1 okazała się nasza Julita, notując kolejny udany występ. Natomiast w kategorii M4 Piotr zajął 55 miejsce w stawce 147 zawodników. W kolejnej imprezie tego weekendu - Pucharze Polski w kolarstwie szosowym w Gostyniu - swój tegoroczny debiut w imprezie kolarskiej zaliczyła juniorka młodsza, Weronika Przewdzięk. W indywidualnej jeździe na czas Weronika była 34 , natomiast w wyścigu ze startu wspólnego zajęła 42 miejsce.

Autor: