23 lipca 2019, 15:05

Teraz

23°

Sport

A A A

KOLARSTWO: IV etap Hellena Tour

Wieruszowski Rynek był w niedzielę początkiem IV Etapu Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2019”. 

Na miejscu  odbyła się tradycyjna prezentacja zawodników, przywitanie z organizatorami a także podpisanie listy startowej. - Włożyliśmy w to mnóstwo przygotowań, pracujemy nad wyścigiem już od listopada – opowiada Bogdan Jamroszczyk, prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. - Pierwszy etap w Warcie był bardzo udany. Wystartowało 17 ekip, w tym 5 zagranicznych: 3 niemieckie, litewska oraz ukraińska. Są też polskie silne grupy. Pierwszy etap był rozegrany w odpowiednich warunkach pogodowych, kolarze finiszowali w Warcie, po przejechaniu dookoła zbiornika Jeziorsko. Poziom sportowy jest bardzo wysoki. Drugi etap to jazda na czas już w trudniejszych warunkach przy przenikliwym zimnie a pod koniec nawet przy padającym deszczu. Kolarze troszkę przemarzli i w związku z tym wczoraj, po starcie honorowym, musieliśmy odwołać etap w trosce o zdrowie naszych kolarzy. Dzisiaj pogoda była znacznie łaskawsza, zawodnicy na pewno po przejechaniu rundy już się rozgrzeją. Obsada jest bardzo dobra, organizacja w Wieruszowie jest na wysokim poziomie. Cieszymy się, że miasto ponownie jest na trasie tego wyścigu. 

- Cieszymy się, że znów możemy w tym uczestniczyć – opowiada Maciej Baciński z Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie. - Pogoda nam sprzyja, dlatego myślę, że tę imprezę kolejny raz możemy zaliczyć do udanych. 

Przedstawiciele organizatora wyścigu wręczyli na ręce pani burmistrz listę z podpisami zawodników. - Ona po raz kolejny zawiśnie w siedzibie ośrodka sportu w Wieruszowie, jako kolejny atrybut – zapowiedziała Marta Siubijak. 

Kolarze, ścigając się do Kalisza, przejechali również przez miejscowości gminy Wieruszów, Galewice oraz Lututów. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl