KOLARSTWO: Kolarze UKS Sport Bralin ze stypendiami
6 kwietnia wójt gminy Roman Wojtysiak spotkał się z siedmioosobową grupą kolarzy UKS Sport Bralin i ich rodzicami, by oficjalnie przekazać umowy stypendialne za osiągnięte w minionym roku wyniki sportowe.
Uczniowski Klub Sportowy Sport Bralin wnioskował do Wójta Gminy Bralin o przyznanie stypendiów sportowych dla wyróżniających się zawodników, którzy drużynowo wywalczyli kilka znaczących sukcesów, a mianowicie: 10. miejsce w TOP 10 Generalnej Klasyfikacji Drużynowej Pucharu Polski MTB XCO 2016, 2. miejsce w klasyfikacji województw na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Kolarzy Ludowych Zespołów Sportowych, 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Gimnazjów w Kolarstwie Przełajowym, 1. miejsce w XI Powiatowym Triathlonie Gimnazjalistów. Oprócz wyników drużynowych każdy z zawodników indywidualnie na swoim koncie zgromadził niemałą liczbę wyścigów zakończonych sukcesem. Nagrodzeni sportowcy rzetelnie i z wielkim zaangażowaniem przez cały rok realizowali program szkoleniowy, wywiązywali się z powierzonych zadań i uczestniczyli w zawodach sportowych, godnie reprezentując zarówno swój klub jak i Gminę Bralin.
Podczas czwartkowego spotkania opiekunowie zawodników podpisali dokumenty, młodzi sportowcy odebrali z rąk wójta gminy Romana Wojtysiaka umowy stypendialne wraz z gratulacjami i życzeniami kolejnych sukcesów w nowym sezonie kolarskim. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się: Maja Drelak, Milena Drelak, Weronika Przewdzięk, Tomasz Bryłka, Kacper Łukianowski, Kacper Kuropka i Karol Przewdzięk. Zawodnicy otrzymają przez okres 5 miesięcy (od kwietnia do sierpnia 2017 roku) stypendium sportowe w wysokości 171 zł miesięcznie na dalszą edukację sportową.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dużo wytrwałości i dalszych, wysokich wyników sportowych.
Źródło: UG Bralin
Autor: maciej.tettling@radiosud.pl