19 kwietnia 2024, 10:03

KOLARSTWO: Medale w zawodach BMX

W ubiegłą niedzielę w Nowej Soli, odbyły się Mistrzostwa Polski BMX Racing, na których nie zabrakło kolarzy UKS Sport Bralin.

Kolarze z Bralina udział w zawodach BMX wzięli w ramach szkolenia techniki jazdy na rowerze, a przede wszystkim przeżycia fajnej przygody rowerowej, na pięknym obiekcie i przy sporej liczbie zgromadzonych kibiców.
Po raz pierwszy w swoim kolarskim życiu, w zawodach BMX wystartowali: Rafał Noculak i Beniamin Dąbrowski. W kategorii Żak , Rafał po niefortunnym początku, gdzie zaliczył upadek, zdołał zająć 6 lokatę. Natomiast w kategorii Młodzik, Beniamin Dąbrowski po zaciętej walce, przegrał nieznacznie walkę o podium, zajmując nielubiane przez zawodników 4 miejsce. W kategorii Juniorek i Elity Kobiet o czołowe lokaty walczyły siostry Drelak. Zarówno Milena jak i Maja, zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski potwierdzając, iż należą do czołowych zawodniczek w kraju w tej widowiskowej odmianie kolarstwa.
- Nie był to zły wyścig, ale naprawdę ciężki, ponieważ startowałyśmy na sygnał i na torze było nas więcej niż w odmianie MTB i trzeba było uważać, żeby się nie sczepić przypadkiem z innymi zawodniczkami - powiedziała nam Maja Drelak, która po długiej przerwie wraca do kolarstwa.
Jak się jeździ na BMX-ach zademonstrował także klubowy trener, Dariusz Drelak. W kategorii Masters, zdobył kolejny tytuł na pumptracku, tym razem tytuł Vice Mistrza Polski. W dniach 5-7 lipca odbył się XXIX Wyścig Kolarski - Kobyla Góra - Ludwików - Droszew. Była to okazja do zdobycia cennego doświadczenia. W 3-etapowych zawodach szosowych, zawodniczka z Bralina, Weronika Przewdzięk w pierwszym etapie była 15, w drugim 16, a ostatni etap ukończyła na 18 pozycji, co dało jej 16 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Natomiast w  sobotę 6 lipca, Rafał Noculak wystartował w Szklarskiej Porębie w specjalnym wydaniu wyścigu Bike Maraton ULTRA. Kolejny raz Rafał zdobył złoty medal w swojej kategorii i 3 miejsce w kat. Open na dystansie FUN ULTRA.