11 sierpnia 2020, 02:19

Teraz

21°

Sport

A A A

KOLARSTWO MTB: Bralińscy kolarze u Mai Włoszczowskiej

W miniony weekend zawodnicy UKS Sport Bralin, zaliczyli kolejne udane starty.

Kolarze z Bralina wzięli udział w dwudniowych zawodach organizowanych przez Maję Włoszczowską w okolicach pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. Był to jeden z ważniejszych i bardziej prestiżowych wyścigów w Polsce z bardzo mocną międzynarodową obsadą .
W sobotę na bardzo wymagającą trasę uznawaną za jedną z najtrudniejszych w Polsce jako pierwsza ruszyła Milena Drelak, która po ciężkiej walce uplasowała się na 6 miejscu. Gdy nasza juniorka młodsza przekraczała linię mety do startu przygotowywali się Karol Przewdzięk i Kacper Kuropka. Mieli oni do pokonania 4 pełne rundy. Niestety, już na drugiej rundzie Kacper Kuropka musiał zejść z trasy z powodu defektu. W walce pozostał jeszcze Karol Przewdzięk, który ostatecznie uplasował się na 23 miejscu. Jako ostatnia na starcie stanęła Maja Drelak. Po dobrej jeździe nasza juniorka zameldowała się na 5 pozycji.
- Trasa była, jak na Maję Włoszczowską przystało była bardzo trudna i technicznie i fizycznie. W sobotę byłam piąta na mecie, ale wcześniej na pierwszym okrążeniu miałam trudności z jazdą. Po prostu na początku noga nie podawała, później jak się już trochę rozluźniłam, mogłam dać z siebie więcej siły i z każdą rundą wyprzedzałam kolejne zawodniczki - przyznała Maja Drelak, dla której sobotni wynik był bardzo znaczący, ponieważ dobrze rokuje przed kolejnymi startami od których będzie zależał jej wyjazd na Mistrzostwa Europy.
- Jest nadzieja na następne wyścigi i dzięki temu mogę się dostać do kadry na mistrzostwa europy. Mam na to duże szanse - powiedziała nam młoda zawodniczka z Bralina.
Dużo zależy jednak od wyścigu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Białej koło Prudnika, oraz od startu w Mistrzostw Polski w dniach 15-16 lipca.
Drugiego dnia zawodów, w niedzielę kolarze UKS Sport Bralin startowali w maratonie. Tym razem pech nie oszczędził Karola Przewdzięka, który jechał na bardzo wysokiej pozycji. Jego rower odmówił posłuszeństwa przez co braliński zawodnik musiał długo maszerować do punktu technicznego, skąd odwieziono go na metę. Na szczęście bardzo dobry wynik uzyskali pozostali zawodnicy. Trener UKS Sport Bralin Dariusz Drelak był 1 w swojej kategorii, natomiast Maja i Milena zajęły kolejno 2 i 4 miejsce, a Mateusz Józefiak był 21.
W ten sam weekend ścigała się również Weronika Przewdzięk, która miała swój debiut w kolarstwie szosowym. Młodziczka bralińskiego klubu wystartowała w Darłowie. W jeździe indywidualnej na czas była 18, natomiast następnego dnia w wyścigu ze startu wspólnego uplasowała się na 15 pozycji.


fot. UKS Sport Bralin

Autor: