20 kwietnia 2024, 09:28

KOLARSTWO MTB : Karol Przewdzięk najlepszy na dystansie MEGA

W ubiegły weekend zawodnicy UKS Sport Bralin wzięli udział w dwóch kolarskich imprezach.

W sobotę 14 kwietnia, wzięli udział w 1. edycji Bike Maratonu, która odbyła się w Miękini, na Dolnym Śląsku. Na dystansie MINI w swojej kategorii Julita Mendel zajęła 4. miejsce, Jakub Przewdzięk 16, a Nikodem Drelak 38. Kategorię juniorów na najbardziej wymagającym dystansie MEGA, wygrał Karol Przewdzięk.
- Myślę, że poszło nieźle. Zawsze mogłem pojechać lepiej, ale dałem z siebie wszystko. Trasa była trochę nie pode mnie, ponieważ było płasko, ale koniec końców było ok - powiedział nam zwycięsca wyścigu w kategorii Junior, który ma dobre przeczucia przed kolejnymi zawodami.
- Jestem pozytywnie nastawiony. Liczę, że będzie dobrze, bo forma jak na początek sezonu jest naprawde niezła - dodał Karol Przewdzięk.
Podczas sobotniego wyścigu, na tym samym dystansie 10 miejsce zajął Kacper Kuropka. Maja Drelak była 7, a Tomek Czapczyński 25, każdy w swojej kategorii wiekowej.
Warto zaznaczyć że w wyścigu wzięło udział prawie 2 000 zawodników.
W niedzielę natomiast bralińscy kolarze walczyli w Pucharze Polski Mtb XCO w Białymstoku. Milena Drelak zajęła 5 miejsce, Weronika Przewdzięk - 12, Michał Głowik był 16, Karol Bednarek - 24, Kacper Łukianowski dojechał na 32 pozycji, a Miłosz Markowski na 40-tej. Niestety z powodu defektu wyścigu nie ukończył trener UKS Sport Bralin Darek Drelak. W tym wyścigu zawodnicy zdobywali cenne punkty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kolejny start bralińskich kolarzy już za dwa tygodnie, podczas rundy Pucharu Polski w Lublinie.